Dodaj obiekt - Przedszkola

Dwujęzyczne Przedszkole Montessori

Opis

Dwujęzyczne Przedszkole Montessori - to niezwykłe, kameralne miejsce, w którym czuć domową, przytulną atmosferę. To miejsce, w którym każdy mały odkrywca świata może czuć się jak u siebie. Przedszkole powstało, jako kontynuacja przedszkola Montessori w Swarzędzu. Dzięki 7 letniej już tradycji i doświadczeniu, wiemy jak stworzyć miejsce, w którym każdy przedszkolak może czuć się bezpiecznie i pewnie. Wiemy, także jak zapewnić odpowiednie warunki do zdrowego i harmonijnego rozwoju każdego dziecka. Naszym największym atutem jest niewątpliwie pedagogika Marii Montessori. Głęboko wierzymy, że każdy przedszkolak jest budowniczym samego siebie i pragnie odkrywać otaczający go świat samodzielnie i aktywnie. Wierzymy, że "czego nie ma najpierw z zmysłach, tego nie ma później w umyśle" (M.Montessori) dlatego dbamy o sensoryczny rozwój każdego dziecka. Staramy się tworzyć oryginalne, niepowtarzalne pomoce, które w przyjazny sposób pomogą dzieciom nabywać i ćwiczyć różne umiejętności i sprawności. Nasze przedszkole realizuje także podstawę programową Ministerstwa Edukacji Narodowej, oraz jest miejscem, w którym 5 latki mogą odbyć roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne.
W naszym przedszkolu dzieci mogą korzystać z dużych jasnych i przestronnych sal, które wyposażone są w meble dostosowane do ich wymagań. Całe otoczenie dzieci odpowiada na ich potrzeby. Dzięki kącikowi artystycznemu możemy w przedszkolakach odkryć największe talenty malarskie lub muzyczne. Dzieci na co dzień mogą grać na instrumentach perkusyjnych i keyboardzie, mają także szansę wypowiadać się w różnego rodzaju formach plastycznych. Kącik książek, wyposażony w mięciutką kanapę to doskonałe miejsce do odpoczynku i wyciszenia, natomiast stolik pokoju to miejsce, w którym dzieci w spokojny i pokojowy sposób uczą się rozwiązywać konflikty. Posiadamy także bardzo bogatą ofertę pomocy edukacyjnych i materiałów Montessori z zakresu kształtowania umiejętności językowych oraz matematycznych. Dzięki nim dzieci z przyjemnością poznają nowe ciekawe pojęcia i zagadnienia. Dbamy także o to, by dzieci miały jak największy kontakt z przyrodą, by nauczyły się o nią dbać i zrozumiały, że są jej częścią. W związku z tym oferujemy maluchom cały skarbiec cudownych materiałów i pomocy z zakresu botaniki, zoologii, anatomii, geografii i geologii.
Kadrę przedszkola tworzą wykształceni, wyspecjalizowani i doświadczeni nauczyciele, którzy w pracę z dziećmi wkładają całe serce i z pasja dbają o ich montessoriańskie otoczenie. Nasi pedagodzy posiadają międzynarodowe i polskie certyfikaty Nauczycieli Montessori oraz dysponują pełnymi uprawnieniami do pracy w przedszkolu i nauczania języka angielskiego. Dzięki anglojęzycznemu nauczycielowi, dzieci mają szansę na naturalne używanie języka angielskiego podczas całego dnia: w czasie pracy własnej z materiałem Montessori, podczas zabaw grupowych, posiłków, spacerów, odpoczynku i wszystkich innych aktywności. Dzięki temu język angielski przestaje być dla nich obcy i niezrozumiały. Zatrudniamy także psychologa dziecięcego i doradcę pedagogicznego do spraw problematyki rodzin z małymi dziećmi. Dzięki temu nie tylko dzieci, ale także rodzice mogą liczyć na fachową pomoc i wsparcie w wychowaniu swoich najdroższych pociech. Naszym podopiecznym proponujemy cała gamę różnego rodzaju zajęć dodatkowych takich jak np. zajęcia muzyczne z gitarą, zabawy sportowo-ruchowe, warsztaty plastyczne, orgiami, zabawy logopedyczne, Klub Gracza podczas, którego maluchy mogą grać w gry planszowe oraz zabawy z językiem angielskim i niemieckim.
Wierzymy, że każde dziecko potrzebuje ruchu i codziennej spontanicznej zabawy na świeżym powietrzu. Dysponujemy przepięknym, ogromnym, naturalnym ogrodem, który powstał by zaspokoić ciekawość świata i potrzebę ruchu naszych podopiecznych. Na wiosnę, gdy wszystko się zazieleni, nasze przedszkolaki, odkryją w nim mnóstwo niespodzianek: wiklinowe domki, szałasy i tunele, naturalne przeszkody, ścieżki sensoryczne - a wszystko po to, by zbliżyć dzieci do przyrody, by na chwilę zapomniały o plastikowych zabawkach i poczuły się jak w zaczarowanym, tajemniczym ogrodzie. Jednocześnie z miejscem do zabawy, powstaje sad i ogród, w którym przedszkolaki będą mogły pielęgnować i obserwować jak rosną różne owoce, warzywa i zioła.
Naszym przedszkolakom proponujemy pełne wyżywienie, które odpowiada na zapotrzebowanie energetyczne maluchów. Nasze posiłki są zawsze świeże, urozmaicone, zdrowe i przede wszystkim smaczne. Dzieci mogą skorzystać z pełnowartościowego śniadania, dwudaniowego obiadu oraz zdrowego podwieczorku. Staramy się wychować jak najbardziej samodzielne maluchy, dlatego w ofercie posiadamy spotkania kulinarne podczas których wspólnie z dziećmi przygotowujemy sałatki, pyszne pierniki, zaprawy na zimę, a nawet zdrowe, domowe lody. 
Dwujęzyczne Przedszkole Montessori, na kształt montessoriańskich "casa dei Bambini" to drugi prawdziwy dom dla każdego dziecka. Doskonale znamy naszych wychowanków i dbamy o codzienny kontakt, rozmowy z Rodzicami i Opiekunami. Wiemy, że wszystko, co robimy teraz, znajdzie odbicie w dorosłym życiu każdego dziecka i tak jak Maria Montessori wierzymy, że "najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych."

Dyrektor

Monika Jopek

Dojazd

Od strony centrum Poznania ulicą Dymka lub Browarną, od strony Swarzędza i Kórnika ulicą Kobylepole

Historia

Przedszkole działało 7 lat w Swarzędzu, od 2015 działa w nowej lokalizacji w kompleksie z Prywatną Polsko-Angielską Szkołą Podstawową przy ul. Piwnej

Języki obce

Angielski - codziennie

Zajęcia dodatkowe

wszystko w cenie

Wróć do listy