Dodaj obiekt - Przedszkola

Punkt Przedszkolny Fikamy i Gramy

Opis

Wyobraź sobie miejsce, gdzie dźwięki muzyki mają niesamowitą moc. Muzyka na żywo otacza dzieci, a przestrzeń wypełnia się śpiewem, tańcem i spontanicznym śmiechem.
W przedszkolu Fikamy i Gramy doświadczenie i wiedza o procesach rozwojowych dzieci łączy się z innowacyjnymi metodami nauczania. Zindywidualizowane podejście do dzieci pozwala bacznie śledzić ich rozwój i wzmacniać kompetencje właściwe dla danego wieku. Dbamy o ścisłą współpracę naszego zespołu z rodzicami i wzajemnie uczymy się od siebie.Cały nasz program oparty jest na zabawie. Bazując na jego trzech filarach, bawię się - tworzę - poznaję, wykorzystujemy naturalną ciekawość dzieci i chęć uczenia się poprzez śpiew, taniec, sztukę, opowiadanie bajek, eko edukację czy sensoplastykę. Bawiąc się uczymy się języka polskiego, angielskiego czy matematyki.Naszym celem jest stworzenie środowiska sprzyjającego wczesnemu etapowi rozwoju, który leży u podstaw procesu uczenia się przez całe życie. Bo czasem ważniejsze jest jak się uczymy niż czego się uczymy.Zabawa jest stanem umysłu, w którym równoważy się potencjał wyzwań i możliwości. To optymalny stan umysłu dla tworzenia i innowacji. A warunkami wejścia w taki stan są trzy proste zasady: wystarczająca pewność siebie by podejmować ryzyko, dużo czasu na pracę własną i dużo poczucia humoru.W ten sposób wspieramy dzieci w byciu otwartym na uczenie się przez całe życie.

Dyrektor

Karolina Kizińska

Języki obce

Język angielski Metoda TPR (Total Physical Response)

Zajęcia dodatkowe

Sensoplastyka, Bajkoterapia, LEGO, Matematyka inaczej, Mali EKOlodzy, Gimnastyka twórcza R. Labana, Metoda Ruchu Rozwijającego, Tajemniczy Goście, 

Wróć do listy