baner

Malta Festival Poznań - Ralph Kamiński i Bartłomiej Wąsik - koncert

25.07.2020
21:00

Bartłomiej Wąsik - pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu międzynarodowych konkursów, nagród fonograficznych oraz Paszportu "Polityki" 2014. Jest współzałożycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik. Występował m.in. w Carnegie Hall, Chicago Symphony Hall i w Filharmonii Berlińskiej, gdzie z Kwadrofonikiem wykonał autorską aranżację Święta wiosny Igora Strawińskiego na dwa fortepiany i perkusję. Autor uhonorowanego Gwarancją Kultury projektu Nowa Warszawa, czyli 12 na nowo zaaranżowanych piosenek o Warszawie (wraz ze Stanisławą Celińską i z Royal String Quartet), oraz - ostatnio - Kocham, Lublin, Szanuję - muzyki do filmowej impresji na temat swego rodzinnego miasta.

Ralph Kamiński - wokalista, autor tekstów oraz kompozytor tworzący autorska muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. W listopadzie 2016 roku ukazał się przygotowywany przez pięć lat debiutancki album Kamińskiego Morze. Kilka miesięcy przed debiutem płytowym Kamiński wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Oprócz tego może się pochwalić koncertami na festiwalu Open'er w Gdyni, Off w Katowicach, Soundrive w Gdańsku, Kraków Live Music, Spring Break w Poznaniu czy Green w Olsztynie. Występował na Sofar Sounds w Londynie, a także - na początku kariery - na festiwalu teatralnym w Bernie w Szwajcarii. Muzyk zajmuje się też reżyserowaniem swoich wideoklipów i przygotowywaniem kostiumów.

Bezpłatne wejściówki na spektakle na mobilnej scenie (liczba uczestników 150) będą dostępne w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44) na tydzień przed planowanym wydarzeniem w dwóch pulach: w piątek 17. lipca od godziny 17:00 oraz w sobotę 18. lipca od godziny 10:00. Jedna osoba może odebrać tylko jedną wejściówkę. Informujemy, że spektakle na scenach mobilnych będzie można posłuchać na żywo w Radiu Afera, a spotkania Forum będzie można oglądać poprzez media społecznościowe festiwalu Malta.

_
opr.LT

Zobacz https://malta-festival.pl/pl