Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Spotkanie i warsztaty - Zacznij kolekcjonować dizajn z Beatą Bochińską

2019-04-01 ( poniedziałek )
18:00
Sala wydarzeń, empik Megastore Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

Miasto designu #1 - Warsztaty kolekcjonowania z Beatą Bochińską

Dizajn sprzed lat powraca na salony. Coraz więcej osób przeszukuje internet i sklepy z meblami vintage w poszukiwaniu skarbów z czasów PRL. Stylowa lampa, porcelanowa filiżanka czy wysłużony, ale świetnie zaprojektowany fotel - jakie historie stoją za tymi przedmiotami? Kto wcześniej ich używał? Ile są dziś warte? Na te i inne pytania podczas warsztatów kolekcjonerskich odpowie Beata Bochińska, historyk sztuki i autorka poradnika "Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową" (Wydawnictwo Marginesy). 

Porcelanowe serwisy, barwne szkła, drukowane tkaniny czy wygodne lekkie meble o smukłych nogach, które ciągle jeszcze można znaleźć w niektórych domach. Dziś wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w mieszkaniach ich dziadków czy rodziców znajdują się prawdziwe obiekty kolekcjonerskie. Między innymi po to, aby poszerzać wiedzę o dizajnerskich skarbach z niedalekiej przeszłości, które rozpalają wyobraźnie pasjonatów wnętrzarstwa, powstała książka "Zacznij kochać dizajn".

Jak zbudować cenną, ale niekoniecznie dużą kolekcję wyjątkowych przedmiotów? Gdzie szukać wiarygodnej wiedzy na temat dobrego wzornictwa i jak unikać typowych wpadek czyhających na początkujących kolekcjonerów - na te pytania odpowie Beata Bochińska podczas spotkania w Poznaniu. Autorka książki "Zacznij kochać dizajn" zdradzi zasady, dzięki którym meblarskie zakupy już nigdy nie okażą się nietrafioną inwestycją.

Bochińska o kolekcjonowaniu dizajnu pisze tak, jak wytrawny detektyw opowiada o rozwikłaniu skomplikowanej zagadki - tak można przeczytać w jednej z rekomendacji książki. Uczestnicy wydarzenia przekonają się o tym osobiście. Spotkanie zostanie zilustrowane prezentacją niepublikowanych zdjęć najbardziej ciekawych i charakterystycznych obiektów wyprodukowanych i zaprojektowanych w polskich fabrykach w okresie PRL-u pochodzących z kolekcji autorki.

Beata Bochińska - producentka i współautorka filmów dla TV i kontentu dla portali branżowych. Wykładowczyni krytyki designu na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania rozwojem nowego produktu w SGH w Warszawie. Autorka kilkuset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem.

Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy przez Goingapp.pl.

_
opr.LT