Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Eliza Piotrowska siedzi po turecku przy drzwiach z maszyna do pisania na kolanach. Obok postawiona walizka do maszyny.

Spotkanie autorskie i warsztaty z autorką "Cioci Jadzi" Elizą Piotrowską

2019-09-08 ( niedziela )
15:00
Sala Amarantowa Domu Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Poznań

Ciocię Jadzię i Tupcia Chrupcia znają i lubią chyba wszystkie dzieci w Polsce! Dlatego nie lada atrakcją będzie inauguracja powakacyjnych Dzieciaków w Tramwajarzu, czyli spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską, która pół roku mieszka w słonecznej Brazylii, a drugie pół jest naszą sąsiadką - Jeżyczanką!
Eliza Piotrowska jest autorka kilkunastu książek dla dzieci, jest również tłumaczką języka włoskiego i krytyczką sztuki. Pisze do dziecięcych czasopism, takich jak "Miś" czy "Świerszczyk". Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Dzieci znają ją przede wszystkim jako autorkę popularnych serii książek "Ciocia Jadzia" i "Tupcio Chrupcio".
Eliza Piotrowska ze swoich podróży przywozi zawsze mnóstwo słońca, radości i miłości do książek! Pisarka zaprezentuje dzieciom stworzoną przez siebie, przepełnioną humorem serię książek o zwariowanej cioci Jadzi i jej małej bratanicy. Bohaterowie opowiadań Elizy Piotrowskiej natychmiast zdobywają sympatię wszystkich uczestników - zarówno dzieci jak i rodziców.
Po spotkaniu autorskim odbędą się warsztaty plastyczne związane z "Ciocią Jadzią" prowadzone przez Elizę Piotrowską.
Wstęp wolny