Baner Hiatus Festiwalu.

W tym roku postawiono na wyjątkowych przedstawicieli świata elektronicznego / niezależnego z Polski i zagranicy. Tym razem festiwal odbędzie się w sposób hybrydowy - będzie on dostępny na żywo w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu, oraz za pośrednictwem Radia Afera.

RASHAD BECKER to berliński artysta, którego fanom muzyki eksperymentalnej nie trzeba przedstawiać. Modularne improwizacje Rashada to surrealistyczna podróż w świat muzyki eksperymentalnej często o nieoczywistym etnicznym zabarwieniu. Drugim artystą z zagranicy będzie wiedeński muzyk elektroniczny - JUNG AN TAGEN związany z wydawnictwem Editions Mego, które od ponad dwudziestu lat zajmuje się muzyką komputerową w jej ekstremalnych odmianach. Wystąpi z nim z Rainer Kohlberger odpowiedzialny za wizualizacje.
Polskę reprezentować będą tacy artyści jak LXMP - będące jedną z odnóg uznanego warszawskiej inicjatywy LADO ABC. Kolejną gratką jest krakowsko-poznański tercet SETI SETTERS - to fuzja z pogranicza improwizowanego jazzu i modularnych poszukiwań sonorystycznych. Ich eksperymentalne zapędy spojone są wymownym groovem.

  • SOBOTA 16 października

20.00 - Seti Setters
21:00 - Rashad Becker

  • NIEDZIELA 17 października

20:00 - LXMP
21:00 - Jung An Tagen & Rainer Kohlberger

ARTYŚCI:
RASHAD BECKER
Kompozytor i muzyk mieszkający w Berlinie. Jego dzieła są wielowarstwowymi narracjami, zaludnionymi przez brzmieniowe byty - to nieśmiałe, to grubiańskie, to dominujące, to uległe. Często mają one w sobie rys tragikomiczny - jak w wyśnionym, komiksowym requiem lub tańcu godowym z innego wymiaru. Do jego najnowszych dzieł należą Traditional Music of Notional Species, opublikowane w dwóch częściach przez wytwórnię PAN, oraz wieloczęściowe Based on a True Story, oparte na historycznych partyturach poddanych "dźwiękowej inscenizacji". Rashad Becker działa głównie jako solista, ale stale współpracuje także z Elim Keszlerem, Moritzem von Oswaldem, a także jest członkiem formacji Moleglove; występował też okazjonalnie z Okkyung Lee, Andre Vidą, Ashley Paul i Valeriem Tricolim.

JUNG AN TAGEN + Rainer Kohlberger (wizualizacje)
Austriacki muzyk i artysta wizualny Stefan Juster, współpracujący z tajemniczym Virtual Institute Vienna, tworzy wysoce złożone, stymulujące utwory elektroniczne jako Jung An Tagen. Jego muzyka zazwyczaj składa się z gwałtownie zmieniających się, neonowych tekstur, czasami połączonych z hipnotyczną perkusją, jak w przypadku Agent Im Objekt z 2018 roku.

LXMP
to duet, który powinien być trio albo kwartetem, tyle, że we dwóch jest fajniej. Założony w 2009 z miłości do Korgów MS-20 przez Piotra Zabrodzkiego i Macia Morettiego szybko zdewaluował ich poprzedni duet 60 Minut Projekt stając się pełnoprawnym zespołem. Przez 12 lat działalności wydali dużo płyt i kaset jako duet, a czasem jako trio, bądź nawet i kwartet. Przejechali solidne ilości kilometrów, docierając z koncertami nawet do tak egzotycznych miejsc jak USA czy Brazylia.

SETI SETTERS
to fuzja z pogranicza improwizowanego jazzu i modularnych poszukiwań sonorystycznych. Eksperymentalne zapędy spojone są wymownym groovem. Repertuar zespołu jest całkowicie improwizowany, zależny od energii i atmosfery miejsca. Każdy koncert to unikalne przeżycie dla muzyków i publiczności. Zespół tworzą: Dawid Dąbrowski - syntezator modularny, Justyn Małodobry - bas, Kuba Płużek - piano
µHIATUS - awangardowy festiwal dla najmłodszych / LXMP, SETI SETTERS, TEATR POMARAŃCZOWY CYLINDER

PARTNERZY: CK Zamek w Poznaniu, Miasto Poznań, Radio Afera

Projekt wspierany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania

_

Bilety: 30 zł (bilet jednodniowy), 50 zł (karnet).

Bilety dostępne w: