Baner promujący wydarzenie.

IX Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci - Oko Kalejdoskopu

06.06 – 10.06.2022

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" powołany został w 2014 roku w celu wspierania dzieci i młodzieży tworzących filmy animowane i stworzenia ogólnokrajowej platformy prezentacji ich twórczości. Co roku do projektu zapraszani są twórcy w wieku 5-17 lat, którzy indywidualnie lub w grupach, samodzielnie lub pod opieką profesjonalistów bawią się technikami filmowej animacji.

W projekcie aktywnie uczestniczą ogólnopolscy i lokalni Partnerzy - stowarzyszenia, galerie, kina i szkoły i instytucje kultury, dla których motorem współpracy i podejmowanych działań jest świadomość ogromnego potencjału drzemiącego w młodych twórcach oraz dążenie do wspierania ich w rozwijaniu swoich umiejętności poprzez prezentację ich filmów, wzajemny kontakt i wymianę doświadczeń.

Projekcje organizowane są w instytucjach partnerskich w najrozmaitszych kontekstach i miejscach - w galeriach, kinach, domach kultury, na lekcjach, w ramach innych wydarzeń i projektów. Towarzyszą im warsztaty, prelekcje, koncerty, spotkania z artystami.

Każda edycja Przeglądu swój punkt kulminacyjny osiąga w Poznaniu podczas finałowego pokazu, ogłoszenia werdyktów Jury i wręczenia nagród.

Koordynatorka projektu:
Agnieszka Krajewska
e-mail: akrajewska@csdpoznan.pl

W 2022 ROKU ODBĘDZIE SIĘ 9. EDYCJA PRZEGLĄDU:

  • 6-7 czerwca (seanse nadesłanych filmów)
  • 10 czerwca (ogłoszenie werdyktu jury)

Zachęcamy dzieci i młodzież do zaprezentowania swojej twórczości i zgłaszania filmów. Podczas seansów zorganizowanych w Poznaniu, a także w kilkunastu innych miastach, wszystkie historie, opowiedziane przez młodych twórców za pomocą animacji poklatkowej, będą mogli poznać ich rówieśnicy.

Dwa składy jurorskie (Jury Dorosłych oraz Jury Dziecięce) nagrodzą najlepsze animacje i zapewne nie będą to łatwe decyzje.

Zobacz https://csdpoznan.pl/