Logo Towarzystwa Bambrów Poznańskich.

Festiwal Tradycji Poznańskich i Święto Bambrów

05.08 – 07.08.2022

Celem Festiwalu Tradycji Poznańskich i Święta Bamberskiego jest pokazanie i zinterpretowanie tradycji miasta Poznania. Warsztaty, pokazy i koncerty mają ukazać wielowymiarowość obyczajów stolicy Wielkopolski. - Tegoroczna edycja Święta Bambrów została rozbudowana. Świętowanie rozpoczniemy w piątek 5 sierpnia pierwszą edycją Festiwalu Tradycji Poznańskich - mówi Ryszard Skibiński, prezes Towarzystwa Bambrów Poznańskich. - Wydarzenie to organizujemy razem z Fundacją Puenta. Podczas pierwszego dnia odbędzie się koncert Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele. Drugiego dnia będziemy eksponować tradycje poznańskie. Pierwszą sobotę sierpnia wypełnią więc warsztaty, pokazy i inne wydarzenia organizowane w różnych miejscach Poznania. Zwieńczeniem festiwalu będzie Święto Bamberskie i przejście ulicami miasta barwnego korowodu - wylicza.

Więcej na łamach sierpniowego IKS-a, oraz na Fb wydarzenia.

__________________________________________________

Rezerwat Archeologiczny Genius loci w sobotę 6.08.2022 r. weżmie udział w Festiwalu Tradycji Poznańskich.

Ostrów Tumski w Poznaniu to miejsce, w którym zabytki archeologiczne i architektoniczne współistnieją z nowoczesnymi formami rzeźb, instalacji arctystycznych i pawilonów wystawienniczych, których celem jest przybliżenie tysiącletnich tradycji tego miejsca.

  • 13:00 - Spotkanie z mgr Marcinem Kasprowiczem, kuratorem wystawy czasowej z cyku "Wystawy jednego zabytku" - "Skarb srebrny z Łącznego Młyna" połączone ze zwiedzaniem ekspozycji.
    Rezerwat Archeologiczny Genius loci, ul. ks. I. Posadzego 3.
  •  15:00 - Spacer z archeologiem wokół ekspozycji palatium Mieszka I i kościoła NMP in Summo.
    Kościół Najświętszej Marii Panny in Summo na ostrowie Tumskim.
  • 17:00 - Prelekcja dr Łukasza Gruszczyńskiego z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pt. Przekrój (P)poznania, czyli o nowoczesnym podejściu do tradycji połączona ze spacerem  do rzeźby wznoszącej się nad ul. Posadzego
    Sala multimedialna Rezerwatu Archeologicznego Genius loci, ul ks. I. Posadzego 3.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem rezerwat@muzarp.poznan.pl oraz telefonicznie pod numerem 618522167.