Dwóch mężczyzn siedzących na skałch tyłem do morza.

Filmowe Spotkania z Psychoanalizą - Duchy Inisherin

2023-03-05 ( niedziela )
Kino Rialto, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 38, 60-843

Któż z nas na pewnym etapie swojego życia nie spotkał człowieka, który miał pozostać z nim już na zawsze, a dziś jest wyłącznie wspomnieniem? Najbliższe psychoanalityczne spotkanie filmowe poświęcimy znakomitym "Duchy Inisherin" Martina McDonagh'a.

Opowieść o losach dwójki przyjaciół, którzy znają się od kołyski rozgrywa się na wyspie, przy akompaniamencie wiatru i szumu morza. Pewnego dnia przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć. My, widzowie, jesteśmy równie zaskoczeni, co sam Pádraic, który za wszelką cenę próbuje zrozumieć, co się stało i odzyskać kontakt z dawnym przyjacielem. To złożona, spleciona z gorzkim humorem, poruszająca opowieść o odkrywaniu siebie, związkach z miejscem, z bliskimi. Czy są one najważniejsze, ważniejsze niż własne aspiracje, marzenia i plany? Cały wachlarz wątków i motywów, które są nieobce każdemu z nas zostały tu zaprezentowane z niezwykłą subtelnością i wyczuciem. Film, który zostanie w kulturze na długo i zdecydowanie warty dyskusji.

"Duchy Inisherin" to film, na którym najgłośniej się śmiałam - i najbardziej płakałam. Mikro katharsis w cenie biletu to naprawdę niezła propozycja." Anna Tatarska (Gazeta Wyborcza)

Po projekcji filmu zapraszamy do wspólnej dyskusji, którą poprowadzą:
Michał Mocek - superwizor i certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny, oraz
dr Marcin Jauksz - filmoznawca i literaturoznawca UAM

"Duchy Inisherin" są m.in. laureatami 3 Złotych Globów, zdobywcą 9 nominacji do Oscarów 2023

Cykl jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Bilety dostepne na stronie Bilety24.pl

Zobacz www.fb.me/e/43wAyan6P