Logo popoznaniu.pl.

Wycieczkę poprowadzi Przewodnik Piotrek.

Opis: Na miejsca, gotowi, start! W naszym cyklu tematycznych spacerów przyszedł czas na sport. Obiecujemy, że nie będziemy się koncentrować tylko na medalach, wynikach, rekordach i tabelach. Ruch, kultura fizyczna i sportowa rywalizacja to obszary życia człowieka, które przenikają się przecież z historią miasta i jego architekturą. Przede wszystkim jednak przez dziesięciolecia na poznańskich bieżniach, boiskach, w halach, na kortach i przystaniach mogliśmy spotkać ludzi sportu - zawodników, trenerów i działaczy. Wielu z nich nie ograniczało się tylko do osiągania wybitnych wyników w swoich dyscyplinach, ale realizowało również starożytny ideał kalos kaghatos. Warto poznać ich historie! Dowiecie się która sprinterka łamała męskie serca, geniuszem jakiego sportu był prezydent Ratajski, dlaczego najlepsze laski są w Poznaniu, gdzie zawodnicy witają się powiedzeniem "dobry rzut" i kto to jest Bogdan? Spróbujemy ustalić też, czy Okrąglak, Muzeum Instrumentów Muzycznych i koziołki mogą mieć coś wspólnego ze sportem? Nikt, kto stanie na starcie, nie musi się obawiać, czeka nas spacer o dystansie krótszym od maratonu i w tempie wolniejszym niż sprint, a do mety dotrą wszyscy.

Początek: skwer Polskich Olimpijek i Olimpijczyków przed Akademią Wychowania Fizycznego (skrzyżowanie ulic Królowej Jadwigi i Droga Dębińska), kolejne odwiedzane miejsca: teren Akademii Wychowania Fizycznego, koniec: okolice Mostu Królowej Jadwigi.

WAŻNE: Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacer odbędzie się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczka nie jest dotowana przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Uwaga. W celu zapewnienia komfortu wszystkim uczestnikom spaceru zadbajmy o utrzymanie odpowiedniego dystansu od osób, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. Prosimy też o rezygnację z udziału w wydarzeniu w przypadku pojawienia się objawów infekcji.