Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Nur für Polen - wystawa Szymona Szymankiewicza

22.03 – 21.04.2024

Jest to druga odsłona wystawy towarzyszącej pierwszej monograficznej książce o tym samym tytule, poświęconej twórczości Szymona Szymankiewicza.

Poza pracami, które zostały przedstawione w publikacji Wydawnictwo Miejskie Posnania , ekspozycja w Galerii Rotunda w Collegium Da Vinci zawierać będzie również nowe plakaty, tworząc przez to rozwinięcie poprzedniej prezentacji.

Kuratorem wystawy jest Grzegorz Myćka.

Szymon Szymankiewicz (ur. 1985 w Łodzi) jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich plakacistów młodego pokolenia. Jego wielokrotnie nagradzane i pokazywane na całym świecie prace wyróżniają się prostą formą graficzną i oszczędną kolorystyką, a przede wszystkim odwagą w poruszaniu trudnych czy wręcz kontrowersyjnych społecznie tematów. Artysta ten celnie i bezkompromisowo komentuje otaczającą go rzeczywistość, uwypuklając przywary grup uprzywilejowanych i broniąc praw tych, którzy w dzisiejszym świecie stają się wykluczani. W plakatach Szymankiewicza znajdziemy donośny głos sprzeciwu wobec rasizmu, homofobii i ogólno pojętej dyskryminacji wszelkich mniejszości, podany w formie, która nie pozwala przejść obok jego projektów obojętnie.

Wstęp wolny.

Plakat

Zobacz https://cdv.pl/wydarzenia/wystawa/nur-fur-polen-wystawa-w-galerii-rotunda-cdv/?fbclid=IwAR3seWclYVyaaugcUq2XAy0HLqaxX9nY0CwAozloRklqipJC83CJgIHlX1g