Wydarzenia na planie Pokaż na planie
.

WEBINAR online: Monitoring i bezpieczeństwo pracownika podczas pracy zdalnej

2020-11-05 ( czwartek )
11:00-12:30
szkolenie online

Polsko Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa oraz AUDYTEL Spółka Akcyjna zapraszają na webinar dotyczący monitoringu i bezpieczeństwa pracownika podczas pracy zdalnej.

Wprawdzie są już za nami ostatnie etapy odmrażania gospodarki, jednak dzienne liczby nowych zakażeń a także oficjalne zalecenia zwracają uwagę na konieczność zachowywania dystansu społecznego. Takie podejście powoduje, że nadal duża część pracowników pracuje zdalnie. W związku z tym pracodawcy mogą planować wprowadzenie różnych sposobów kontroli pracownika oraz monitorowania jego czasu pracy. 

©

Przepisy kodeksu pracy regulują takie działania, zatem warto zwracać uwagę, czy pracodawcy nie przekraczają dopuszczalnych form kontroli pracy pracownika w miejscu wykonywania pracy zdalnej, czy realizują wszystkie obowiązki z tym związane, by nie narazić się na ryzyko nałożenia kar administracyjnych, czy zapewniają swoim pracownikom bezpieczeństwo. Ważnym elementem jest również bezpieczeństwo całej organizacji z punktu widzenia IT ale również ciągłości jej działania w czasach niezwykle trudnych dla gospodarki.

Agenda

  1. Stosowane formy monitoringu pracownika na pracy zdalnej  
  2. Przepisy prawa regulujące pracy zdalnej i monitoringu pracownika  
  3. Obowiązki pracodawcy związane z monitoringiem
  4. Ryzyka związane z pracą zdalną z punktu widzenia organizacji i IT
  5. Narzędzia, które mogą pomóc w zależności od charakteru pracy
  6. Praca zdalna a zarządzanie ciągłością działania organizacji
  7. Praca zdalna i praca hybrydowa - warunki udanej transformacji miejsca pracy

Eksperci:

Ewa Boboli

Prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, aplikantka III roku przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Uczestniczyła w licznych audytach zgodności z przepisami dot. ochrony danych osobowych m.in. w największej na świecie firmie z branży reklamowej i ogólnopolskiej sieci franczyzowej. Doradzała m.in. jednej z największych sieci kurierskich w Europie, jednej z wiodących marek produkujących armaturę łazienkową, a obecnie pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych m.in. w jednej ze spółek wiodącej sieci dostarczającej energię w Europie oraz w sieci stacji paliwowych. Doradzała spółkom w zakresie prawa ochrony danych osobowych, e-commerce, sporządzała dokumentację wymaganą przepisami RODO oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Grzegorz Bernatek

Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych (kierunek: Telekomunikacja) oraz Szkoły Głównej Handlowej. Od roku 2004 kieruje projektami badawczymi dotyczącymi polskiego i europejskiego rynku telekomunikacyjnego; tworzenia modeli rynkowych i systemowych oraz prowadzi doradztwo i szkolenia dla klientów Audytela. Ekspert rynku telekomunikacyjnego w Polsce - autor licznych publikacji i wystąpień na branżowych konferencjach. Od roku 2004 kieruje projektami badawczym i dotyczącymi polskiego i europejskiego rynku telekomunikacyjnego, tworzenia modeli rynkowych i systemowych oraz prowadzi doradztwo i szkolenia dla klientów Audytela. Współautor badań i raportów dotyczących m.in. zagadnień bezpieczeństwa, outsourcingu oraz wykorzystania przetwarzania w chmurze w dużych polskich firmach. Specjalizuje się w interdyscyplinarnych projektach na styku technologii, ekonomii oraz zagadnień prawno-regulacyjnych.

Po dokonaniu zgłoszenia otrzymają Państwo automatyczne potwierdzenie a w kolejnym mailu link do transmisji.

Transmisja odbędzie się na platformie click-meeting i będzie prowadzona w języku polskim. Udział jest bezpłatny.
Zapraszamy do rejestracji i dołączenia do webinaru!

Zespół AHK Polska

Zobacz https://ahk.pl/pl/wydarzenia/event-details-pl/webinar-on-line-monitoring-pracownika-na-pracy-zdalnej