Wolny dziedziniec UMP

Dzień Samorządu Terytorialnego to święto, obchodzone corocznie 27 maja, które upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 1990 roku. Miasto Poznań z tej okazji przygotowało szereg wydarzeń, których centrum będzie Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta.

W sobotę już od godziny 11:30 najmłodsi będą mogli wziąć udział w animacjach, zabawach ruchowych i grach edukacyjnych. Dostępne będą dwie strefy warsztatowe - "Poznań oczami dzieci" oraz "Czysty Poznań".

Na godzinę 12:30 zaplanowany jest początek otwartej debaty "Czy potrafimy dzielić się miastem?". W panelu dyskusyjnym wezmą udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, prof. Halina Zboroń z Uniwersytetu Ekonomicznego oraz prof. Rafał Drozdowski z UAM, a także Dawid Strębicki z pracowni Atelier, która projektowała Wolny Dziedziniec.

Uczestnicy dyskusji spróbują wyjaśnić, na czym polega ekonomia współpracy, jakie są współczesne trendy w projektowaniu przestrzeni w mieście, transporcie oraz w polityce mieszkaniowej, a także znaleźć dla nich zastosowanie w Poznaniu.