Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Logo

Sobota pełna atrakcji w Laboratorium Wyobraźni

2020-02-29 ( sobota )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Ostatnia sobota lutego w Experymentarium upłynie pod znakiem lodowych eksperymentów. Organizatorzy zapraszają na warsztaty do krainy śniegu i lodu!

Pakiet pełny (3 atrakcje):

  • Experymentarium: Lodowe królestwo

Przed Wami zimowa przygoda w krainie śniegu i lodu! Lodowe królestwo to niezwykła kraina, rządząca się własnymi prawami, które uczestnicy będą badać eksperymentalnie w trakcie warsztatów. Stworzą sztuczne kryształy, na przykładzie których postarają się zrozumieć zachowanie lodu. Sprawdzą, dlaczego lód unosi się na wodzie, i jakie to ma znaczenie dla zimujących roślin i zwierząt. Zbadają również, co to jest struktura krystaliczna i jaki ma ona związek ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie w okresie zimowym. Sprawdzą też, co wspólnego mają ze sobą kryształy lodu i opadające z drzew liście.

  • Ekspozycja na Wystawie Zielonej "Barwy, światło i ruch"

Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem "stroboskop"? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach najnowszej Ekspozycji Laboratorium! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji "Barwy, światło, ruch" z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.

  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium uczestnicy siedzą na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu dzieci wybiorą się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym, co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni.

Godzina rozpoczęcia: 10:00.

Czas trwania: 3 godz.

Atrakcje można też wybierać pojedynczo.

Godziny rozpoczęcia: 13:30, 15:00.

Czas trwania: 1 godz.

Bilety: tutaj.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl