Pomarańczowe romby, w środku których znajdują się oczy. Pomiędzy nimi pomarańczowe napisy z nazwą wydarzenia i datą na brązowym tle.

Dziewiąta edycja imprezy. Jak co roku, nie zabraknie inspirujących spotkań z najpoczytniejszymi autorami kryminałów, ale także z obiecującymi debiutantami.

Program festiwalu zwiastuje trzy dni pełne ciekawych spotkań autorskich, rozmów i wykładów. Wśród kilkudziesięciu gości, którzy pojawią się na scenie festiwalu, znajdzie się czołówka polskich pisarzy. W pierwszym dniu będziemy mieli okazję posłuchać m.in. Joanny Opiat-Bojarskiej, a o ukrytych sieciach i pisaniu serii opowiedzą Agnieszka Pietrzyk, Marek Stelar i Marcel Moss. Z kolei Szymon Jadczak - w 2022 roku wybrany Dziennikarzem Roku - zdradzi kulisy pracy dziennikarza śledczego.

W kolejnych dniach na scenie pojawią się m.in.: Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Robert Małecki, Sara Antczak, Izabela Janiszewska, Ryszard Ćwirlej, Mieczysław Gorzka i Magda Stachula. W tym roku powróci też gala premier, czyli celebryckie w formie widowisko z udziałem pisarzy, których książki doczekały się w tym roku swoich premier.

Program festiwalu to nie tylko spotkania z pisarzami. Oprócz tego tradycyjnie przewidziane są wykłady, warsztaty i inne atrakcje, w tym dla najmłodszych czytelników. Na wszystkich Grandowiczów czeka też nie lada gratka, bo o kulisach pracy detektywa opowiedzą specjaliści z poznańskich agencji detektywistycznych.

Choć centrum dowodzenia i bazą operacyjną Grandy po raz kolejny będzie DS Hanka, możemy wyczekiwać też rozmaitych akcji terenowych w ramach Stacji Sensacji. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w spotkaniach w Zakładzie Medycyny Sądowej oraz ze specjalistami z obszaru prewencji samobójstw. Nowością są także literackie szybkie randki oraz specjalne kryminale warsztaty i zagadki przybliżające świat osób niesłyszących. 

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, ale na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy.

Wybrane spotkania będą tłumaczone na język migowy. DS Hanka, czyli główne centrum dowodzenia, jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Cały program dostępny jest na stronie internetowej Festiwalu Granda.

Zobacz www.festiwal-granda.pl/