fot. Mikołaj Konkiewicz

Wystawa Poznań - Ludzie - Miasto

06.03 – 05.04.2019

Wystawa i rozstrzygnięcie konkursu Poznań - Ludzie - Miasto. Wernisaż i wręczenie nagród odbędzie się 6 marca o godzinie 11.00 na Wolnym Dziedzińcu.

Organizatorzy konkursu szukali fotografii, które dokumentują rozkwitającą w mieście aktywność społeczną, kulturalną i obywatelską, także tą, która ma związek z troską poznaniaków o pamięć i przyszłość miasta i kraju. Szukali nowych pejzaży, w których architektoniczne "wczoraj" spotyka się z "dzisiaj" - zarówno w miejscach powszechnie znanych, jak i takich, o których wiecie tylko Wy. Przede wszystkim szukali jednak wizualnych znaków ludzkiej pasji i nieustannej zmiany, która czynić ma życie poznaniaków lepszym, ciekawszym, istotniejszym. Organizatorom zależało, by z zebranych w ten sposób 26 fotografii udało się ułożyć portret Poznania w 2018 roku. "Poznań to Ludzie, Poznań to Miasto. Odnajdźmy historię na swoich zdjęciach!"

Spośród 289 zdjęć / 161 zgłoszeń jury w składzie: Marcin Kostaszuk (UM Poznań), Mariusz Forecki, Adrian Wykrota (PIX.HOUSE) wyłoniło 26 zdjęć / 23 fotografów.

Są to (według kolejności zgłoszeń): Łukasz Cynalewski, Jakub Gąsiorowski, Jacek Mójta, Robert Woźniak, Kinga Mądro, Paweł Szott , Wojciech Jachowski, Paweł Stasiak, Klaudia Furmańczak, Mikołaj Konkiewicz, Grzegorz Dembiński, Paweł Bober, Adam Jastrzębowski, Piotr Jasiczek, Ewelina Jaśkowiak, Marta Szyszka, Paweł Matysiak, Agata Maj, Dawid Majewski, Paweł Stobiński, Marcin Sudak, Marcin Matysiak, Karol Szymkowiak

Organizatorem konkursu POZNAŃ - LUDZIE - MIASTO jest Fundacja Pix.house, we współpracy z Wydziałem Kultury Poznań. Sponsorem wystawy jest Aquanet SA.

Zobacz www.facebook.com/events/2278694735787353/