logo

Misja na Szewskiej - wrzesień 2019

2019-09-11 ( środa ) – 2019-09-25 ( środa )
Misja na Szewskiej, ul. Szewska 18 (róg Szewskiej i Dominikańskiej; wejście od ogródka od strony kościoła), Poznań

Kategoria: Inne
  • 11 września, godz. 18:30 - Pakistan

Prelekcja o sytuacji Kościoła w Pakistanie oraz film dokumentalny o Shabhazie Bhattim, ministrze ds. Mniejszości w Pakistanie. W rządzie był jedynym chrześcijaninem, przeciwstawiał się ustawie o bluźnierstwie. Zginął w Islamabadzie w skutek zamachu zorganizowanego przez organizację terrorystyczną Tehrik-i-Taliban Pakistan 2 marca 2011 r.

  • 14 września, godz. 18:00 - wspólna modlitwa za Kościół prześladowany i cierpiący podczas Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z okolicznościowym kazaniem
  • 18 września, godz. 18:30 - Pierwszy zmysł. Południowa Afryka oczami niewidomych

Spotkanie z Adelą i Tobiaszem Lemańskimi, świeckimi misjonarzami, którzy przez dwa lata pracowali w szkole dla niewidomych w RPA, a po dwóch latach od powrotu, na kolejne dwa pojechali na misję do Etiopii. Podczas spotkania można będzie nabyć książkę naszych gości "Pierwszy zmysł. Południowa Afryka oczami niewidomych".

  • 25 września, godz. 18:30 - Film "Największy dar", reż. Juan Manuel Cotelo; 105 min

Najnowszy film Juana Manuela Cotelo, zaskakuje, oczarowuje i dostarcza widzom wielu emocji. "Największy dar" to fabularyzowany dokument w konwencji... westernowej komedii (warstwa fabularna) i kina faktu (warstwa dokumentalna). "Największy dar" to ogromna dawka wzruszenia, ciepłych emocji, i... duża porcja humoru. To film z gatunku tych, które naprawdę potrafią zmienić życie.

_

WSTĘP WOLNY

_
opr.LT