Plakat wydarzenia

II Koncert rezydencki Katarzyny Danel

2019-10-09 ( środa )
18:00
Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego, al. Wielkopolska 11, Poznań

Organizatorzy zapraszają na drugi koncert rezydencki Katarzyny Danel. Zabrzmią kompozycje Rezydentki oraz autorskie aranżacje utworów Patrona Salonu na różne obsady kameralne.

Wykonawcami będą znakomici poznańscy artyści:

  • Przemysław Czekała - baryton,
  • Ewa Guzowska - altówka,
  • Szymon Guzowski - kontrabas,
  • Anna Kozub - fortepian.

Program koncertu: F. Nowowiejski: Trzy łatwe tańce na fortepian w opracowaniu na altówkę i kontrabas: "Taniec polski" z op. 20, "Mazur" z op. 2, "Walc" i "Galop" z op. 2 F. Nowowiejski: Arie z opery "Kaszuby" op. 47 w opracowaniu na baryton, altówkę, kontrabas, fortepian: "Lipa", "Koseder" F. Nowowiejski: Pieśni ze zbioru "Muzyka mojej duszy" na głos i fortepian w opracowaniu na baryton, altówkę, kontrabas, fortepian: "Nie tobie smutne piosenki" z op. 16, "Wieczność śpiewa" z op. 26 K. Danel - Vita nuova - cykl czterech pieśni do słów Leopolda Staffa: "Przedśpiew", "Na ruinie", "Przyjście", "Vita nuova" Słowo o muzyce wygłosi Katarzyna Danel.

Program rezydencji kompozytorskiej w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego oraz koncerty rezydenckie realizowane są w ramach projektu "Nowowiejski w Poznaniu dawniej i dziś" współfinansowanego z budżetu Miasta Poznania.

Wstęp wolny.

akt.sw