Plakat wydarzenia

Przed nami jesienny Kosmiczny Salon Muzyczny, wypełniony klimatyczną autorską muzyką elektroniczną Marka Manowskiego pt. "Obrazy malowane dźwiękiem". Koncert odbywa się w ramach projektu Pośrodku Śródki 2019 dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania.

Marek Manowski - kompozytor, instrumentalista, wszechstronny muzyk sesyjny. Klasyczne wykształcenie odebrał w szkole muzycznej w Poznaniu, gdzie uczył się w klasach fortepianu i perkusji. Od ponad 20 lat tworzy muzykę elektroniczną, czerpiąc inspiracje nie tylko z dokonań artystów, którzy nadali kształt temu gatunkowi (Vangelis, Isao Tomita, Tangerine Dream i Klaus Schulze), ale także z muzyki poważnej (Chopin, Debussy, Grieg), ethno, folkowej i poezji.

Codzienność Marka Manowskiego to jazz i blues, rock i country, poezja śpiewana, a nawet tak niecodzienne gatunki, jak muzyka bakaratowa i operetkowa. Osobną aktywnością płynącą z serca jest udzielanie się w nurcie muzyki chrześcijańskiej. Wszystko to nie przysłania mu jednak miłości do muzyki elektronicznej, do której wraca z materiałem starszym i najnowszym. Jak się okazuje, mimo pożegnań Marek Manowski cały czas tworzył coś "do szuflady". Jednak debiut płytowy, od dwudziestu lat wyczekiwany przez grono wiernych fanów, cały czas jeszcze przed nim...

Załącznik