a

Spektakl - Emily / Formalina

2018-02-11 ( niedziela )
18:00
Republika Sztuki Tłusta Langusta, ul. Gwarna 11, Poznań

Kategoria: Inne

EMILY

"Dusza dobiera sobie Towarzystwo i - zatrzaskuje Drzwi -"

Emily to teatr wiersza, konstruujący metafory z obrazów i słów. To intymne doświadczenie komunikacji między artystami i widzami, rozgrywające się pod dyktando wykonywanej na żywo muzyki. To poetycki performance, inspirowany twórczością i biografią Emily Dickinson, genialnej amerykańskiej poetki, która jak mało kto zasłużyła sobie na opinię dziwaczki i introwertyczki.

Inspiracją do powstania spektaklu stał się materiał muzyczny, skomponowany przez formację Formalina do wybranych wierszy Emily Dickinson. Ich intymny charakter wymknął się prostym zaszufladkowaniom. Nie pasował ani do idei zwykłego płytowego wydawnictwa ani koncertu. Poetycki strumień świadomości wymagał odpowiedniego klimatu i skupionego odbioru. Stąd pozostał już tylko krok do nanodramu, wizualizującego muzykę i emocję, interpretującego sensy, wymagającego od odbiorcy pomocy w ich odnalezieniu i poukładaniu w jedną, spójną narrację.

Formalina / poznańska formacja muzyczna, powstała z inicjatywy Maliny z Malingradu. Ich pierwsza płyta "ZGRZYTY" zahipnotyzowała odbiorców intrygującym brzmieniem i mocnymi tekstami. Dawkowana osłuchowo Formalina ma właściwości łagodzące bądź drażniące. Polecana miłośnikom undergroundu, rocka oraz brudnego, gęstego brzmienia. Skład zespołu tworzą: Malina Barwik (wokal) Michał Bartz (organy), Jarek Szczeciński (perkusja), Piotr Rzepka (bass), Maciej Frycz (realizacja dźwięku).

Laura Leish / aktorka, reżyserka i scenarzystka teatralna. Od ponad 15 lat współtworzy z Wojciechem Wińskim Teatr Usta Usta Republika. Współpracowała z wieloma poznańskimi teatrami, między innymi z Teatrem Biuro Podróży, Teatrem Automaton, Grupą Teatralną Sytuacje. Od 2013 r. realizuje autorskie projekty, skupione na kobiecej narracji: Antywestern, Wera V., Elise.

Patrycja PiPa Piwosz / artystka wizualna, tworzy obiekty, interaktywne instalacje, a także kostiumy, które traktuje jako osobną formę wizualnego języka. Zawsze używa ich do przedstawienia bardzo osobistych doświadczeń, odzwierciedlenia stanu umysłu.

Bilety w cenie 15 zł.

_
opr.LT