plakat

Tajne przez poufne, czyli interaktywna wystawa Top Secret

2018-02-09 ( piątek ) – 2018-02-25 ( niedziela )
Avenida Poznań, ul. Matyi 2, Poznań

Kategoria: Oświata Dziecko

Kreatywny jak Sherlock Holmes, przystojny jak James Bond i bystry jak Jane Marple - taki właśnie jest Agent od zadań specjalnych. Które dziecko nie marzyło o roli takiego bohatera? Centrum Handlowe Avenida Poznań zaprasza na bezpłatną, interaktywną wystawę "Top Secret - ściśle tajne", podczas której każdy będzie mógł wcielić się w rolę szpiega i rozwiązać zagadki. Aż do 25 lutego na małych i dużych detektywów czekają gry, konkursy i... tunel laserowy. Oczywiście wszystko jest ściśle tajne!

Interaktywna wystawa "Top Secret - ściśle tajne" to niemal 40 eksponatów kryjących tajny magazyn, narzędzia szpiegowskie,
a także tunel laserowy. Zwiedzający wystawę będą mogli wcielić się
w rolę Agentów, szukać ukrytych wskazówek i poczuć dreszczyk emocji towarzyszący uczestnikom sekretnych misji. Edukacyjny charakter eksponatów gwarantuje rozrywkę na najwyższym poziomie, dlatego Avenida zaprasza zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych klientów. Zadaniem uczestników jest odnalezienie stref Agenta na dwóch poziomach pasażu, poszukanie wskazówek i odgadnięcie hasła. Mapy tajniaka, czyli specjalne książeczki do przeprowadzenia misji będą do nabycia w punkcie informacji, skąd również będzie można odebrać upominek za poprawnie ukończone zadanie. Dodatkowo zwiedzający poznają wielkie nazwiska legendarnych postaci i bohaterów historii szpiegowskich, a także zobaczą wierne kopie rekwizytów ze znanych filmów o superagentach oraz narzędzia szpiegowskie stosowane w XX wieku. Na zgłoszone i zorganizowane grupy szkolne czeka przewodnik, który pomoże dzieciom złamać wszelkie szyfry. 

Interaktywną wystawę "Top Secret - ściśle tajne" będzie można zwiedzać od 9 do 25 lutego w godzinach otwarcia Avenidy Poznań. Eksponaty znajdują się na poziomie 1 oraz 2. Na pierwszych 1000 osób w punkcie informacji czekają upominki za poprawnie przeprowadzoną misję.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.