Dwoje dorosłych z dziećmi w parku Stare Koryto Warty

Ferie z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci

2020-01-27 ( poniedziałek ) – 2020-02-09 ( niedziela )
park Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze), Poznań

Kategoria: Oświata Dziecko

Poznański Szlak Legend dla Dzieci to trasa do indywidualnego zwiedzania, pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Na Szlak można wybrać się w dowolnym momencie - wystarczy tylko wziąć ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z pewnością przypadnie do gustu i młodszym i starszym Szlakowiczom i Szlakowiczkom. Po prostu wszystkim tym, którzy lubią zagadki, poszukiwanie przygód i trochę inne miejskie spacery.

Wyjątkowa gra miejska wiedzie tajemniczym szlakiem, który prowadzi do miejsc-symboli związanych z poznańskimi legendami, gdzie czekają na Was zadania. Jedyne wskazówki do ich rozwiązania znajdują się właśnie w folderze, który można pobrać z zakładki SKARBIEC na stronie www.szlaklegend.pl lub otrzymać w Bramie Poznania, Centrum Informacji Rodzinnej, Centrum Informacji Senioralnej oraz w punktach Centrum Informacji Turystycznej.

W trakcie ferii zimowych organizatorzy zachęcają do przejścia Szlaku z nagrodą! Każde dziecko, które weźmie udział w grze miejskiej i przyjdzie do Bramy Poznania z folderem z poprawnym rozwiązaniem zagadek, otrzyma bezpłatną publikację "Koziołki, rury i czarcie ogony" z dziesięcioma legendami o Poznaniu. Książkę znajdziecie w punkcie informacyjnym Bramy Poznania w godzinach otwarcia instytucji.

Sposób zwiedzania

Trasa do indywidualnego zwiedzania, nie obowiązują zapisy.

Konieczne jest pobranie folderu z grą miejską (do samodzielnego wydrukowania: www.szlaklegend.pl/skarbiec - lub z punktów stacjonarnych, których listę również znajdziecie w SKARBCU).

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 6-10 lat.

Start: Park Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze).

Zobacz bramapoznania.pl