plakat

Jeden koncert, dwie premiery: Immortal Onion i Paranoid Mind

2019-05-12 ( niedziela )
19:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Koncert promujący najnowsze materiały, dwóch oryginalnych zespołów, których muzyka w splocie eklektycznych dźwięków z pogranicza muzyki elektronicznej, jazzu, rocka, przeplata się z przemyślanymi i głęboko emocjonalnymi tekstami. Ich koncepcja grania sprawia, że należy się zapoznać z Immortal Onion i Paranoid Mind!

Część pierwsza koncertu

Immortal Onion to trio powstałe wiosną 2016 roku. Inspiracją dla utworzenia zespołu byli artyści tacy jak Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara czy Tigran Hamasyan. Sklasyfikowanie muzyki Immortal Onion okazuje się niemałym wyzwaniem, gdyż członkowie zespołu w swojej twórczości nie boją się nawiązywać do wielu gatunków. Mimo tak dużej rozbieżności stylistyk, w których się obracają, udało im się stworzyć własny, rozpoznawalny język. Charakterystyczne brzmienie zawdzięczają umiejętnemu łączeniu energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów z minimalistycznymi, transowymi motywami i lirycznymi tematami.

Część druga koncertu

Paranoid Mind to wielkopolski zespół progresywny, który w 2015 roku założyli Piotr Wtorek i Jeremiasz Baum. Od momentu powstania zespół pracował nad swoim pierwszym albumem - najpierw w duecie, a po długich poszukiwaniach, kiedy w 2016 roku do składu dołączył wokalista Michał Łakomy, a rok później basista Adam Wilczek - w kwartecie. 28 czerwca 2018 roku zespół wydał debiutancki album zatytułowany "Ascendence".

Bilety - 40 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/