Zagórski i Kądziela

Zagórski & Kądziela Collaboration feat. Marek Zagórski/Igor Zakus - koncert

2019-05-19 ( niedziela )
19:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79

Kategoria: Muzyka

UWAGA! ZMIANA GODZINY KONCERTU Z 19:00 NA 20:30.

WSZYSTKIE BILETY ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ!

ZK Collaboration to zespół składający się z czterech uznanych już na scenie jazzowej młodych muzyków, z których każdy jest liderem swojego projektu oraz gra z najlepszymi muzykami w kraju i zagranicą. W kwartecie ich silne i indywidualistyczne osobowości i style zderzają się, tworząc dynamiczną i zrównoważoną przeciwieństwami improwizowaną muzykę.

Projekt powstał w 2016 roku z inicjatywy perkusisty Adama Zagórskiego i saksofonisty Macieja Kądzieli. Muzycy po latach zbierania doświadczeń poza granicami kraju, powrócili do ojczyzny i postanowili połączyć siły, by wspólnie realizować swoje muzyczne pomysły. Mnogość inspiracji zaczerpniętych przez liderów sprawia, że projekt jest niezwykle interesujący, wręcz wyjątkowy. Adam Zagórski i Maciej Kądziela zamieszkali w jednym mieście i rozpoczęli współpracę, w której wykorzystują swoje rozliczne doświadczenia i inspiracje, tworząc muzykę charakteryzującą się otwartą harmonią i ogromną ekspresją. Dzięki temu stworzyli oryginalny program prezentujący ich wspólne przemyślenia na temat muzyki improwizowanej.

Współpraca z wyjątkowymi muzykami, pianistą Mateuszem Gawędą oraz kontrabasistą Damianem Kostką, umożliwiła im śmiałe wkroczenie i podbicie rodzimego rynku muzycznego, czego przykładem jest Gran Prix Festiwalu Jazz Wolności 2016. Współpraca to nie łatwa, bowiem każdy z muzyków grających w zespole ma na swoim koncie liczne indywidualne osiągnięcia i własne, ugruntowane przekonania na temat muzyki. Liderzy do projektu zapraszają również innych muzyków z różnych krajów świata.

Brak biletów w CIK.

opr.sw 

Zobacz bluenote.poznan.pl/