plakat

Najstarszy z poznańskich jarmarków, organizowany od ponad 40 lat na płycie Starego Rynku w Poznaniu. Od 2013 roku  jego organizatorem jest Spółka "Targowiska". Największy z jarmarków pod względem liczby i różnorodności wystawców. Trwa zwykle  16 dni zaczynając i kończąc się  weekendem. Gości średnio ponad 100 wystawców, z Polski, Europy a nawet Ameryki Południowej. Wystawcy handlują w drewnianych domkach handlowych, stanowiskach własnych oraz innych.  Kupcy z Polski i zagranicy oferować będą m.in. unikalne wyroby artystyczne, biżuterię, ceramikę, rzeźbę, artykuły rękodzielnicze i rzemieślnicze, tradycyjne regionalne przysmaki, świąteczne ciasta oraz bogatą ofertę gastronomiczną

Tradycyjnie, części handlowej jarmarku towarzyszy bogaty program kulturalno-rozrywkowy.

Będzie m.in. "Strefa gier i zabaw" z gigantycznymi planszami, będą m. in. Szachy i drewniane klocki z gry Jenga. W weekendy będą spotkania z Miłosławą i Miłosławem, warsztaty średniowiecznej kaligrafii i plecenia wianków, pokazy sztuk walk dawnych. Na scenie ustawionej od strony ul. Woźnej odbywać się będą koncerty.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. W każdy piątek na dzieci czeka Spotkanie z Legendami Poznańskimi - spektakl teatralny i warsztaty. We wszystkie niedziele znani i lubiani poznaniacy będą czytać dzieciom bajki w ramach akcji "Bajkowy Rynek - Poznań czyta dzieciom". Po każdym takim spotkaniu na najmłodszych czeka spektakl teatralny nawiązujący do tematu książki.

W weekend 15 i 16 czerwca wolontariusze będą zbierać datki dla Hospicjum Palium i Fundację Bread of Life. Z kolei sobota, 22 czerwca, będzie Dniem Tradycji - na scenie wystąpi Kapela Zza Winkla, będą prezentowane wiersze w gwarze poznańskiej i pamiątki związane z Powstaniem Wielkopolskim. W ostatni dzień jarmarku, 23 czerwca, zaprezentowane zostanie widowisko "Noc Kupały" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Lusowiacy.

Organizatorzy zapraszają codziennie od 10:00 do 21:00.

_
opr.LT

Szczegółowy program Jarmarku