Na zdjęciu członkinie zespołu siedzące na krzesłach na plaży.

O.N.E. Quintet - koncert

2021-09-23 ( czwartek )
Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8

Zespół O.N.E. Quintet wykonuje autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. Jest to jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno.
Muc, Rusinowska, Atmańska, Drabek i Wybrańczyk to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia muzyków, na co dzień́ udzielające się̨ na scenie jazzowej, awangardowej i pop. O.N.E. Quintet był w 2018 r. częścią finału Industriady / Kobiety grają Industrię, miał również zaszczyt wystąpić na uroczystości 100-tnej rocznicy uzyskania praw politycznych kobiet w Polsce. W 2019 r. zespół otrzymał wyróżnienie na konkursie "Ladies Jazz Festival" w Gdyni oraz nagrodę specjalną na "Krokus Jazz Festiwal" 2019r. w Jeleniej Górze, a także został zaproszony do finałowego składu "B-Jazz International Contest" 2020 w Belgii. W 2020 zespół O.N.E. Quintet został wybrany przez krytyków JAZZ FORUM zespołem roku w kategorii NADZIEJA JAZZU oraz nominowany do nagrody FRYDERYK w tej samej kategorii.
Jako zespół, O.N.E. Quintet są dumne, że jako kobiety mogą reprezentować polską scenę jazzową i przecierać szlaki następnym pokoleniom młodych artystek.Głównymi inspiracjami kwintetu są: Soweto Kinch, Krzysztof Komeda, Brad Mehldau, Zbigniew Seifert, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Charlie Haden czy Chris Dave. W listopadzie 2019 r. został nagrany w Cavatina Non-profit Studio debiutancki album zespołu o tytule "ONE" wydany przez wytwórnię Audio Cave. Album miał swoją premierę 1 maja 2020, a niecały rok później debiutancki album doczekał się również wydania na winylu.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz https://www.estrada.poznan.pl/