Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Koncert SLS. VOL. 58 - Move - Yedo Gibson /Felipe Zenícola /João Valinho + Ryszard Lubieniecki / Michał Sember duo

17.04.2024
19:00

Koncert w ramach cyklu "Spontaneous Live Series", organizowanego przez Dragon Social Club i Trybunę Muzyki Spontanicznej.

Wiosenną edycję spontanicznego cyklu koncertowego Organizatorzy zaczynają z wyjątkowym przytupem! Do Dragona wraca bowiem jeden z naszych ulubionych improwizujących saksofonistów, Brazylijczyk z Portugalii wyposażony w holenderski paszport, czyli Yedo Gibson! Wraz z nim pojawią się debiutanci na naszej scenie, muzycy wszakże uwielbiani i cenieni w niejednym zakamarku świata - brazylijski basista Felipe Zenícola oraz portugalski perkusista João Valinho. Tego ostatniego, podobnie jak Gibsona, świetnie znają miłośnicy albumów wydawanych przez Trybunę Muzyki Spontanicznej, z kolei Zenícola to m.in. stały uczestnik jednego ze składów Paala Nilssena- Love, czyli New Brazilian Funk.
Ta trójka demoluje od ponad dwóch lat sceny całego świata pod nazwą własna MOVE i gra wyjątkowo energetyczną muzykę improwizowaną, dla której punktem wyjścia jest zarówno punk-rock, free-funk, czy noise-rock, jak i najbardziej ekstremalne historie muzyczne zza Wielkiej Wody, czy też Japonii, takie jak Painkiller i Altered States. Będzie głośno, niebywale emocjonalnie, definitywnie nie do zapomnienia.
Koncert MOVE poprzedzi intrygująca, improwizowana eksploracja w wydaniu krajowym - zagrają dla nas gitarzysta Michał Sember i akordeonista Ryszard Lubieniecki. Muzycy zbudują spektakl, który z jednej strony będzie nieustannie stawiał pytania o gatunkowe konotacje, z drugiej na tyle poszerzy horyzonty naszej percepcji, że pocisk MOVE będzie mógł z łatwością dokonać naszego całkowitego zniszczenia.

Lubieniecki / Sember duo:
Michał Sember - gitara
Ryszard Lubieniecki - akordeon

MOVE:
Yedo Gibson - saksofon
Felipe Zenícola - gitara basowa
João Valinho - perkusja

MOVE ma nagłą potrzebę ruchu. Tam, gdzie zmiany są nie tylko nieuniknione, ale wręcz gorąco pożądane, spragnione istnienia. Bo tam właśnie rodzi się bezpośrednia, zdecydowana i gotowa na wszystko improwizacja. Bezlitosna jak las deszczowy, żyzna jak aluwium, pełna szalonych idei, nasączonych nieśmiertelnymi wątpliwościami.
MOVE to koncepcja i muzyka basisty Felipe Zenícoli (Chinese Cookie Poets, New Brazilian Funk, Anthropic Neglect), saksofonisty Yedo Gibsona (Eke, Naked Wolf, L3, Multiverse, Antenna) i perkusisty João Valinho (Rodrigo Amado Refraction Quartet, Fashion Eternal, Light Machina, The Caldas Concert, Anthropic Neglect).
Trzej muzycy łączą się w niezachwianej świadomości tego kim są i co wspólnie kreują. Ich twórczość implikuje wzmożoną aktywność i niebywałe zdolności adaptacyjne. A najważniejsza jest komunikacja i wzajemny szacunek - tam, gdzie wszystko jest możliwe, a niemożliwe jest dalece pożądane.
Ich debiutancki album "The City" ukazał się w kwietniu 2023 roku nakładem Clean Feed Records, a drugi album ukaże się w połowie 2024 roku.

Michał Sember - entuzjasta dźwięków, fristajlowiec i wieloletni praktyk gitarowego sonoryzmu. W swoim podejściu do instrumentu korzysta z szerokiego wachlarza technik autorskich i podpatrzonych.

Ryszard Lubieniecki - kompozytor, muzykolog, instrumentalista, improwizator. Studiował kompozycję i akordeon w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2023 r. obronił pracę doktorską pod kierunkiem prof. Remigiusza Pośpiecha we wrocławskim Instytucie Muzykologii (gdzie obecnie pracuje jako adiunkt), dotyczącą pamięci i jej śladów w późnośredniowiecznych źródłach muzycznych i teoretycznych z regionu Europy Środkowej. Poza akordeonem gra również na średniowiecznych instrumentach klawiszowych (portatywie i clavisimbalum).

  • Bilety:

Przedsprzedaż - 35 zł
Na bramce w dniu koncertu - 45 zł
Ulgowy przedsprzedaż - 25 zł
Ulgowy na bramce w dniu koncertu - 35 zł

Kup bezpośrednio:

Plakat