baner

Wystawa Nomadism. Bridge Over Troubled Water - UWAGA! WYSTAWA ODWOŁANA!

13.02 – 15.03.2020

Ze strony Organizatora:

"Drodzy odwiedzający, artyści i kuratorzy, drodzy przyjaciele Miejskich Galerii UAP
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym powodowanym przez koronawirusa SARS-Cov-2 z przykrością zawiadamiamy o konieczności zamknięcia naszych wystaw do odwołania oraz wstrzymania rozpoczętych już przygotowań do kolejnych ekspozycji.
Zdrowie i zdrowe życie są najważniejsze ‼️

 P.S. Wyczekujcie kolejnych miesięcy, gdyż przygotowujemy naprawdę mocny powrót"

_

Uczestnicy wystawy:

  • Patrick Huber
  • Ute Lindner
  • Marek Pisarsky
  • Anne Peschken
  • Karsten Wittke
  • Sławomir Brzoska
  • Grzegorz Hańderek
  • Lesław Tetla
  • Rafał Górczyński
  • Mariusz Sołtysik

Kuratorzy: Patrick Huber, Sławomir Brzoska

Wystawa w Curators'LAB w Poznaniu jest efektem wieloletniej współpracy artystów niemieckich oraz polskich, uczestniczących w corocznych sympozjach, organizowanych nieopodal niemieckiego Schwedt w dawnej Fabryce Tytoniu w Vierraden, która została dostosowana do potrzeb wystawienniczych dzięki staraniom i finansom Kunstbauwerk eV. Głównymi inicjatorami tych spotkań artystów są berlińscy artyści Ute Lindner i Patrick Huber, którzy w 1999 roku stworzyli projekt Copyright, będący niekomercyjną platformą dla różnorakich propozycji oraz strategii artystycznych. Niemal od samego początku, artyści współpracują z zagranicznymi twórcami, szczególnie polskimi, dzięki czemu podczas spotkań dochodzi do bardzo owocnej wymiany myśli i idei poprzez rozmowy oraz wspólną pracę, eksponowaną w przestrzeniach Fabryki Tytoniu pod koniec każdego sympozjum.

Od wielu lat ze strony Polski sympozja te współorganizuje prof. Sławomir Brzoska z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dwa ostatnie, pod tytułem "Nomadism. Bridge over troubled water" miały związek z prowadzonymi przez niego badaniami naukowymi. Tematyka ta odpowiadała charakterowi wzajemnych relacji polsko-niemieckich a także odnosiła się do problemów współczesnych społeczeństw, niejednokrotnie decydujących się na migracje z różnych względów. Do wzięcia udziału w sympozjach w Vierraden w latach 2018 i 2019 zostało zaproszonych kilkunastu artystów z obu krajów, którzy do pewnego stopnia poruszają ten problem w swoich działaniach. Wystawa prezentuje prace wybranych z tej grupy 10 artystów. Z uwagi na odmienność przestrzeni, jaką mieli do dyspozycji artyści w Vierraden i jaką mają obecnie, nie jest to bezpośrednie przeniesienie wystawy z jednej przestrzeni do drugiej. Niektóre prace powstały specjalnie dla tej odsłony projektu.

Projekt dofinasowany z środków Miasta Poznania

_
akt.LT akt.lt

Plakat