baner

Wystawa zaprezentuje najważniejsze zagadnienia z historii kobiecej mody minionego stulecia za pomocą krótkich haseł odpowiadających poszczególnym literom alfabetu (A-Z). Dzięki odpowiednio dobranym hasłom zwiedzający będą mogli prześledzić zmiany, jakie zachodziły nie tylko w samych ubiorach, ale i w społeczeństwie. Na ekspozycji pojawi się ponad 20 ubiorów i innych obiektów pochodzących głównie z paryskich domów mody takich jak: Dior, Balmain, Givenchy, Patou.

Rozbita na 24 hasła narracja ma przede wszystkim charakter edukacyjny, gdyż może być potraktowana jak "żywy słownik". Taki rodzaj ekspozycji pozwoli zapoznać się nie tylko ze stylistycznymi zagadnieniami, ale także problemami związanymi z wytwarzaniem ubiorów. W dobie fast fashion i nadmiernej konsumpcji świadomość tego, co nosimy, jak ubrania są skonstruowane, jak są wytwarzane jest niezwykle istotna i ważna dla społeczeństwa.

Autorem wystawy jest Piotr Szaradowski - doktor nauk humanistycznych (historia sztuki), wykładowca, muzealnik (kustosz dyplomowany), kurator. Wykłada historię mody w School of Form Uniwersytetu SWPS.
Przez osiem lat prowadził autorskie cykle otwartych wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii ze szczególnym uwzględnieniem XX wieku.
Kurator i autor scenariusz wystaw poświęconych historii mody: Kropka w kropkę. "Muzealne Mody" w CSW Toruń (CSW Toruń 2016), Elegancja-Francja. Z historii haute couture, (Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi 2014), Elegancja-Francja. Z historii mody XX wieku (Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, 2013).
Przez 10 lat pracował jako edukator w Muzeum Narodowym w Poznaniu.
Zajmuje się merytoryczną opieką prywatnej kolekcji ubiorów XX wieku muzealnemody.org. Autor książki Francja elegancja. Z historii haute couture (Wyd. Dolnośląskie 2016).

_


Zaproszenie na wystawę "Alfabet mody Piotra Szaradowskiego"

_

Bilety i ceny wstępu.

_

Oprowadzanie Kuratorskie:

  • 4-5.07, g. 11 zwiedzanie wystawy Alfabet mody Piotra Szaradowskiego, wejście co 30 minut od g. 11 do 15.30
  • 11-12.07, g. 11 zwiedzanie wystawy Alfabet mody Piotra Szaradowskiego, wejście co 30 minut od g. 11 do 15.30
  • 18-19.07, g. 11 zwiedzanie wystawy Alfabet mody Piotra Szaradowskiego, wejście co 30 minut od g. 11 do 15.30
  • 25-26.07, g. 11 zwiedzanie wystawy Alfabet mody Piotra Szaradowskiego, wejście co 30 minut od g. 11 do 15.30

W muzeum zostało wprowadzonych kilka nowych rozwiązań:

  • Wstęp do Muzeum będzie możliwy dla 4 osób jednocześnie
  • Wejście będzie możliwe co 30 minut od godziny 11 rano do zamknięcia.
  • Do odwołania bilety będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej na bilety24.pl

_
opr.LT

Bilety dostępne w: