75 urodziny Pippi Pończoszanki! Ambasada Szwecji w Polsce, Wydawnictwo Zakamarki oraz Biblioteka Raczyńskich zapraszają na wystawę poświęconą jednej z najważniejszych bohaterek literackich. Ta empatyczna, odważna, silna i radosna, rudowłosa dziewczynka ze sterczącymi warkoczykami, z piegami na twarzy, w połatanej kolorowej sukience i za dużych butach, mieszkająca w Willi Śmiesznotce, wciągu siedemdziesięciu pięciu lat podbiła świat. Bawiąc, zaskakując, zmuszając do refleksji, prowokując. Kochają ją dzieci, a dorośli cenią jej niezależność od autorytetów i widzą w niej symbol wolności.

Pippi wciąż jest tak aktualna jak wtedy, gdy Astrid Lindgren pisała pierwszą książkę o jej przygodach, a świat pogrążony był w wojnie. Również dziś Pippi ma do odegrania ważną rolę - jako wytwór dziecięcej wyobraźni, rebeliantka, poszukiwaczka przygód i najlepsza przyjaciółka. Niech żyje Pippi Pończoszanka!

Postać stworzona przez Astrid Lindgren jest bohaterką wyjątkowej wystawy. Zajrzyjcie do Galerii Atanazego (wejście od Biblioteki dla dzieci) i poznajcie opowieść o Astrid, Karin i Pippi.

Wstęp wolny!

Więcej: www.zakamarki.pl.

Zobacz www.bracz.edu.pl