Od lewej zarys twarzy. Zółte włosy, pomarańczowa twarz, brązowe tło, po prawej napisy informujące o wydarzeniu.

Sipińska. Sza la la zabawa trwa da da - wystawa w Starym Browarze

01.08 – 30.08.2020
12:00 20:00

"Sipińska. Sza la la zabawa trwa da da" - to wystawa poświęcona Urszuli Sipińskiej, wybitnej artystce i poznaniance, przygotowana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a organizowana w Poznaniu przy współpracy z Fundacją Made in Art i Teatrem Polskim.

Urszula Sipińska w powszechnej świadomości odbiorców polskiej piosenki to przede wszystkim wokalistka i kompozytorka. Jej postać jednoznacznie kojarzona jest z muzyką, jednak to jej niepełny obraz. Po zamknięciu estradowego rozdziału swego życia z sukcesem wróciła do uprawiania wyuczonego, równie twórczego, zawodu i doskonale się w nim odnalazła. Sipińska bowiem to także nagradzana architekt, projektantka oraz autorka książek, wywiadów i felietonów prasowych... po prostu kobieta renesansu.

Karty z rodzinnej kroniki dokumentujące Jej nie tylko artystyczny życiorys, fotografie, nagrody oraz stroje - wszystko to, zilustrowane słowami samej Artystki z książek Hodowcy lalek i Gdybym była aniołem, złożyły się na wystawę, która prezentuje sylwetkę Sipińskiej nie tylko na estradzie, ale również w podróży, w pracowni architekta oraz w domowym zaciszu.

Więcej informacji

opr.sw

Zobacz www.facebook.com/events/285784665866249/?event_time_id=285784672532915