Plakat przedstawienia - rysunek człowieka w białym kolorze na szarym tle, przed którym stoją na statywach dwa mikrofony. Na plakacie u dolu i w prawym górnym rogu informacje o spektaklu.

Tytułowe PRAWO WYBORU należy w przedstawieniu do widzów. To Państwo zdecydują o losie głównego bohatera tekstu Ferdinanda von Schiracha - w tej roli Aleksander Machalica.

Wybitny niemiecki dramatopisarz zyskał już opinię literackiego "sumienia" ludzkości. Polska prapremiera jego - popularnego w europejskich teatrach i stacjach telewizyjnych - dramatu jest okazją, by w pełnym napięciu śledzić przesłuchania kolejnych ekspertek stających przed Komisją Etyki. To między innymi w ich role wcieli się siedem znakomitych aktorek: Maria Rybarczyk, Daniela Popławska, Małgorzata Łodej-Stachowiak, Bożena Borowska-Kropielnicka, Antonina Choroszy, Agnieszka Różańska i Marta Herman. Ich argumenty, dylematy etyczne, medyczne, teologiczne staną się jednocześnie kartami przetargowymi w "wyborze" koncepcji wolności, prawa do życia, człowieczeństwa.

Terminy te już niebawem wejdą i do polskiej debaty: dylematy dotyczące eutanazji, przerywania opieki paliatywnej, prawa do godnej śmierci coraz częściej odnoszą się także do rzeczywistości społecznej nad Wisłą. PRAWO WYBORU wyprzedza tę prognozę i jednocześnie daje każdemu z widzów możliwość anonimowego opowiedzenia się w tych kwestiach już teraz. Zatem: co Państwo zrobią ze swoim głosem?

materiały: Teatr Nowy w Poznaniu

Bilety dostępne w: