Na grafice plakat wydarzenia.

Poznańskie Opowieści - spektakl dyplomowy WYPRZEDANY!

16.02.2023
17:00

O spektaklu "Poznańskie Opowieści"

Spektakl miał swoją premierę w 2016 r., a w 2017 r. powstała jego druga część pt. "Poznańskie Opowieści - Pyrlandia". Edukacyjny spektakl taneczny w niezwykły sposób ukazuje znane miejsca Poznania łącząc najciekawsze momenty związane z historią, kulturą, tradycją i ludźmi naszego miasta. Spektakl ma na celu promowanie rodzimych stron wśród młodego pokolenia, ukazując jego piękno w niezwykły sposób, bo poprzez taniec, muzykę i dopełniającą je barwną multimedialną scenografię. Sztuka tańca w połączeniu z dobrą intencją ma niesamowitą moc, wywiera wpływ na odbiorcę budząc w nim najwyższe wartości. Tańcem można wyrazić różnorodne uczucia, a ekspresja jaka w nim drzemie jest w stanie barwnie oddać każdą historię, emocje oraz pobudzić do refleksji. Spektakl ma na celu promocję miasta oraz wzbogacenie życia kulturalnego Poznania. Historia przedstawiona w ten sposób dociera do młodego odbiorcy na innej płaszczyźnie, wzbudza jego ciekawość i zainteresowanie historią i tradycją.

Dodatkowo jest to niezwykłe święto dla całej społeczności "Fouetté", ponieważ "Poznańskie Opowieści" to jednocześnie spektakl dyplomowy, w którym pokaże się aż 14 dyplomantek Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu. Co roku szkoła wypuszcza swoich absolwentów, a spektakle dyplomowe są ostatnim egzaminem scenicznym dla przyszłych zawodowych tancerzy. Na scenie wystąpią uczniowie: Szkoły Tańca i Baletu "Fouetté", Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu oraz Zespół "Fouetté".

Twórcy spektaklu "Poznańskie Opowieści" 

Scenariusz i reżyseria: Beata Książkiewicz

Wykonawcy: uczniowie i dyplomanci Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu oraz Zespół "Fouetté"

Choreografia: Andrzej Adamczak, Anna Beker, Kinga Gabrusewicz, Zofia Grażyńska, Beata Książkiewicz, Alisa Makarenko, Ewa Misterka, Tatiana Stepanova, Ewa Sobiak, Natalia Trafankowska, Natalia Wawrzyniak

Narracja: Weronika Książkiewicz

Współpraca muzyczna: Waldemar Rychły

Scenografia: Magdalena Ławniczak we współpracy z Quantum Visuals

Produkcja: Katarzyna Książkiewicz

Projekt plakatu: Kamil Baczyński

Bilety WYPRZEDANE!

opr.sw