x

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru KIDS FUN FOLK

19.06 – 24.06.2018

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru KIDS FUN FOLK jest imprezą organizowaną w latach 2010-2011 przez Stowarzyszenie Trzeciego Wieku, a od roku 2012 do dziś,\ przez Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz się na folklor".
KIDS FUN FOLK Festiwal to święto muzyki, tańca i śpiewu, kultywujące i upowszechniające dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielu narodowości. Odbywa się na teranie miasta Poznania, powiatu poznańskiego i województwa wielkopolskiego.

Festiwal adresowany jest do dzieci i młodzieży, jak również do mieszkańców i turystów regionu. W ramach festiwalu odbywają się parady ulicami miast, koncerty otwarte oraz koncerty edukacyjne i warsztaty taneczne w szkołach.

Towarzyszące festiwalowi  niezwykłe wydarzenia nadają mu niepowtarzalny charakter.

"Tramwajada" to wydarzenie, podczas którego zespoły, śpiewając i grając, jadą zabytkowym tramwajem ulicami Poznania, poznając jego uroki i równocześnie zapraszają mieszkańców miasta na koncerty otwarte. 
Dziecięce zespoły nie tylko koncertują ale i dobrze się bawią. 
"Wieczór zabaw ludowych" jest wspaniałym, aktywnym przeżyciem dla uczestników festiwalu oraz dla mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne.  Mają oni możliwość wzajemnie uczyć się zabaw i prostych tańców ludowych z różnych krajów, wykonywać proste zabawki ludowe, degustują "polskie jadło" i wspaniale bawią się przy ognisku. Wieczór ten odbywa się nad urokliwym jeziorem Lusowskim. Kiedy zapada zmrok wszyscy uczestnicy tego wydarzenia mają szansę zobaczyć obrzędy sobótkowe w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Cepelia-Poznań".

Ludowa gra miejska to również niepowtarzalna okazja, by poznać najciekawsze miejsca Poznania i podjąć między sobą miłą rywalizację.
Wśród dzieci Województwa Wielkopolskiego ogłaszany jest Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Dziecko w folklorze świata". Najpiękniejsze prace są nagradzane a wiele z nich trafia na wystawę towarzyszącą festiwalowi.

Festiwal nie ma charakteru konkursu. Nagrodą dla młodych wykonawców są gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności i uznanie instytucji rządowych oraz sponsorów, wspierających to przedsięwzięcie.

Pomysłodawcą jest Jadwiga Banaś, choreograf, nauczyciel tańca i kierownik Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Cepelia-Poznań", który działa w Młodzieżowym Domu Kultury nr 3 w Poznaniu. Pełni ona funkcję dyrektora Festiwalu. Jednak festiwal tworzy wiele innych osób, bez których organizacja tej imprezy nie byłaby możliwa. Są to przyjaciele, członkowie Stowarzyszenia, miłośnicy kultury a przede wszystkim członkowie Zespołu Folklorystycznego "Wielkopolanie".

Program festiwalu

Więcej informacji

opr.sw

Zobacz kidsfunfolk.weebly.com/