plakat

Zabytek Otwarty - wokół Muzeum Archidiecezjalnego

2018-06-23 ( sobota )
10:00-16:00
Muzeum Archidiecezjalne, ul. Lubrańskiego 1, Poznań

Kategoria: Wystawy

Mieszkając w mieście o długich tradycjach, często bezrefleksyjnie mijamy budynki i miejsca związane z przeszłością, nie zastanawiamy się nad ich niegdysiejszą rolą i znaczeniem. Są też takie, które podziwiamy: ze względu na kunszt architektoniczny, osobiste historie z nimi związane lub, po prostu, są siedzibą naszych ulubionych teatrów, kin, miejscami kultu religijnego.

Istnieje też kategoria budynków niedostępnych, zamkniętych, które widujemy jedynie zza murów i które aż proszą się o eksplorację.

W trakcie Zabytku Otwartego można wejść do miejsc, o których istnieniu większość z nas nie miała pojęcia lub na które spojrzeć można z innych, niecodziennych perspektyw. Co można znaleźć w ich murach?

Podczas czerwcowej odsłony, z okazji 500-lecia istnienia Akademii Lubrańskiego i 1050 - lecia biskupstwa poznańskiego będzie można zapoznać się z dziedzictwem Akademii i zbiorami mieszczącego się tam dziś Muzeum Archidiecezjalnego. Ukazane zostaną niepokazywane na co dzień w tych murach dzieła, przybliżą się nieco zapomniane historie związane z leżącymi w cieniu Katedry miejscami.

Wstęp wolny.