plakat

Austriacki  Ośrodek  Kultury  UAM, Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Instytut Filologii Germańskiej UAM zapraszają na spotkanie autorskie w ramach międzynarodowej konferencji naukowej Österreichische Literatur - ja, aber... (aber?) z okazji jubileuszu 40-lecia Zakładu Literatury i Kultury Austriackiej Instytutu Filologii Germańskiej UAM

Gościem wieczoru będzie Anna Weidenholzer (Austria). Prowadzenie spotkania: Anna Szewczuk. Spotkanie w języku niemieckim.

Wstęp wolny

Anna Weidenholzer (1984) urodziła się w Linzu, od 2002 roku mieszka w Wiedniu. Studiowała komparatystykę w Wiedniu i Wrocławiu. Od 2009 roku publikuje w periodykach literackich oraz antologiach. W 2010 ukazał się tom opowiadań Der Platz des Hundes, dwa lata później opublikowała pierwszą powieść Der Winter tut den Fischen gut (2012). W roku 2016 gościła na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu, gdzie czytała fragment ze swojej ostatniej powieści Weshalb die Herren Seesterne tragen (2016), której fragmenty będzie można usłyszeć również podczas wieczoru autorskiego w Austriackim Ośrodku Kultury UAM. Anna Weidenholzer jest laureatką licznych nagród, w tym Alfred Gesswein-Literaturpreis (2009) i Reinhard-Priessnitz-Preis (2013).