choinka

Spotkanie świąteczne przyjaciół Domu Bretanii

2018-12-17 ( poniedziałek )
19:00
Dom Bretanii, ul. Stary Rynek 37 (wejście od ul. Wielkiej), Poznań

Podsumowanie roku 2018 i plany kulturalne Domu Bretanii na przyszły rok przy świątecznym poczęstunku. W programie występ duo Aleksander Brych (drewniany flet poprzeczny) & Michał Mazur (buzuki irlandzkie). Duo to składa się z dwóch wybitnie zdolnych młodych artystów z Wielkopolski. Ich repertuar jest oparty o autorskie kompozycje. W programie m. in. utwory stylizowane, oparte o narodowe tańce polskie.

Aleksander Brych - flecista, kompozytor. Od lat wykonuje muzykę folkową, koncertuje z wieloma muzykami, inspirując się kulturą różnych stron świata, przede wszystkim krajów bałkańskich, bliskowschodnich i krain celtyckich. Kończy studia kompozycji na Akademii Muzycznej w Łodzi. Jego utwory wykonywane są w kraju i za granicą.

Michał Mazur - multiinstrumentalista, założyciel zespołu Silibrand wykonującego muzykę tradycyjną z obszaru krajów skandynawskich, składającego się z młodych muzyków pochodzących ze Śremu. Interesuje się muzyką folkową z wielu zakątków świata, wykonuje m. in. muzyką irlandzką czy średniowieczną. Obaj muzycy od lat biorą udział w Międzynarodowych Warsztatach Flażoletowych organizowanych przez Dom Bretanii i Stowarzyszenie na Rzecz Efektywnych Metod Umuzykalniania Dzieci i Młodzieży.

Wstęp wolny.

Zobacz www.dombretanii.org.pl