baner

Dziadek do Orzechów - w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté

2019-12-10 ( wtorek )
12:00
Collegium Da Vinci - Aula Artis, ul. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań

To jedyny taki spektakl którego wykonawcami są wyłącznie dzieci - Uczniowie Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu.

Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Fouette w Poznaniu prezentuje wielkopolskiej publiczności nowe wydarzenie artystyczne - tym razem zobaczymy spektakle "Dziadka do orzechów", które odbędą się w ciągu dwóch dni.

  • Choreografem i reżyserem spektaklu jest dr hab. prof. UMFC Beata Książkiewicz.
  • Muzykę napisał Piotr Czajkowski,
  • Scenografię do spektaklu stworzył Kamil Baczyński.

O spektaklu Dziadek do orzechów

Poprzez taniec można wiele wyrazić, ekspresja jaka w nim drzemie barwnie oddaje każdą historię. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu na nadchodzący sezon zimowy przygotowali uwielbiany spektakl pt. "Dziadek do orzechów". W tym roku przypada 127 rocznica premiery tej przepięknej bajki baletowej, która odbyła się w Teatrze Maryjskim w Petersburgu.

"Dziadek do orzechów" to magiczna opowieść, która zabierze widza do świata ożywionych zabawek i opowie historię o spełniających się marzeniach. Wszystko jest utrzymane w duchu świąt Bożego Narodzenia. Całość dopełni specjalnie zaprojektowana scenografia, przepiękne kostiumy i wybitne wykonanie młodych adeptów sztuki tańca przygotowanych pod okiem dr hab. prof. UMFC Beaty Książkiewicz.

  • Spektakl kierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych.
  • Dzieci poniżej 2 roku życia - wejście bezpłatne, miejsce na kolanach opiekuna
  • Bilety w cenie 30 zł

_
opr.LT

Bilety dostępne w: