W tym roku 75 urodziny Pippi Pończoszanki, a to okoliczność warta upamiętnienia!

W Polsce książki o przygodach Pippi znane są czytelnikom dzięki dwóm wydawnictwom: Nasza Księgarnia i Zakamarki. Organizator zaprasza do wakacyjnego czytania niezwykłych historii o Pippi i jej towarzyszach: Panu Nilssonie, koniu, Tommym i Annice. Może letni czas zawiedzie Was w ciekawe miejsca, które odkryjecie po raz pierwszy albo na nowo? A może zostaniecie w domu, by odkrywać tajemnice najbliższego otoczenia? Może znajdziecie się w mieście, lesie, ogródku, na łące, brzegu morza czy jeziora, na górskim szlaku czy balkonie lub usiądziecie na ławce w parku albo na gałęzi drzewa. Pamiętajcie, by w te małe i duże podróże zabrać ze sobą książki! I niech nie zabraknie wśród nich opowieści o Pippi Pończoszance. Znajdźcie swoje WYJĄTKOWE CZYTELNICZE MIEJSCE i WYJĄTKOWY SPOSÓB CZYTANIA i zanurzcie się w lekturze książki o Pippi. Pamiętacie, jak Pippi kładła się do łóżka albo jak robiła ciasto na pierniczki? Zupełnie nie tak, jak można by się tego spodziewać. Wy też zaskoczcie organizatora tym, w jakim otoczeniu, w jaki sposób, w jakim stroju, z jaką miną można czytać książkę o Pippi!

Bądźcie tak pomysłowi, oryginalni i dowcipni jak ona sama! Następnie upamiętnijcie to czytelnicze wydarzenie, a zdjęcia wyślijcie do organizatora! Zdjęcie (lub kolaż) może przedstawiać Was z książką podczas czytania lub samą książkę w miejscu, gdzie przed chwilą ją przeczytaliście.

Na Wasze prace organizator czeka do 31 sierpnia 2020.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone - dla zwycięzców przewidziane atrakcyjne nagrody książkowe od wydawnictw Zakamarki i Nasza Księgarnia, prenumeratę magazynu "Świerszczyk" oraz termosy z wizerunkiem Pippi firmy Primus.

Partnerami konkursu są: Ambasada Szwecji w Polsce oraz Świerszczyk - Magazyn dla Dzieci.

UWAGA! Przed przystąpieniem do konkursu należy przeczytać regulamin. www.zakamarki.pl

Zobacz www.zakamarki.pl