Plakat wydarzenia ze zdjęciem artysty, po lewej terminy koncertów w różnych miastach, ciemne tło

Koncert w 10. rocznicę śmierci RJ Dio (Rainbow, Black Sabbath)

2020-09-10 ( czwartek )
19:00
Klub u Bazyla, ul. Norwida 18A, Poznań

Kategoria: Muzyka

10 lat mija od śmierci jednego z najwybitniejszych wokalistów wszechczasów. Swoją przygodę z muzyką Ronnie zaczął co prawda od trąbki i basu, ale - na szczęście dla świata - szybko porzucił te instrumenty i zajął się śpiewem. Najpierw celował w prostym rock'n'rollowym repertuarze (Dio and The Prophets), by potem poczuć bluesa (Elf), nagrać legendarne albumy hardrockowe z założycielem Deep Purple, Ritchiem Blackmorem (w Rainbow) i w końcu wylądować za mikrofonem tytanów heavy metalu z Black Sabbath. To Ronnie wyśpiewywał takie ponadczasowe hymny, jak "Stargazer", "Heaven and Hell", a także - skomponowane w założonej przez siebie formacji DIO - "Holy Diver", czy "Rainbow in the Dark". Stał się inspiracją całych pokoleń muzyków - od tych, co dopiero zaczynają przygodę na scenie, po starych wyjadaczy pokroju Metalliki czy Iron Maiden.
Polscy muzycy, z inspiracji warszawskiego zespołu Scream Maker*, już od 7 lat oddają hołd pamięci Ronniego w ramach trasy "King of Rock And Roll". W tym roku, oprócz największych hitów z jego repertuaru, wykonają także te najcięższe i rzadziej grane przezeń live utwory z płyt, takich jak "Dehumanizer" (Black Sabbath), czy "Strange Highways" oraz "Angry Machines" (DIO).

Lista gości tegorocznego memoriału będzie ogłoszona wkrótce na facebookowym profilu.
*Obok Scream Maker do memoriałowej drużyny należą:

  • Kasia Bieńkowska i Mirek Skorupski (White Highway),
  • Dawid Pięta (MadRise),
  • Norman Power (Another Pink Floyd).

Bilety:

  • przedsprzedaż: 30 zł,
  • w dniu koncertu: 40 zł.

W związku z pandemią koncert odbędzie się przy ograniczonej liczbie widzów i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bilety dostępne wyłącznie online: 

http://goout.net/pl/artysci/scream-maker/jnlwf/.

Zobacz www.facebook.com/events/2440945092823837/