Rzeźba z zasłniętymi oczami na tle gwieździstego nieba.

Cyfryzacja Sztuki | ThinkLab "NFT - możliwości i wyzwania"

2022-04-21 ( czwartek )
17:00-19:30
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46H, 61-612 Poznań

Szanowni twórcy, artyści sztuk wizualnych, performatywnych, tanecznych oraz muzycznych, a także - drodzy badacze, przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw!

Zapraszamy do dołączenia do naszego nieformalnego ThinkLabu - przestrzeni, gdzie będziemy przyglądać się szeroko pojmowanemu tematowi cyfryzacji sztuki i narzędziom do tego wykorzystywanym (m.in. blockchain, tokeny NFT, kryptowaluty).

Celem tej inicjatywy jest stworzenie pewnego rodzaju sieci oraz interdyscyplinarnej grupy roboczej, która będzie dyskutować oraz przyglądać się tematom związanym z aktualną sytuacją rynkową sztuki, rolą artystów, możliwościami kreacji i implementacji w biznesie.

Nasze pierwsze spotkanie poświęcone będzie fenomenowi tokenów NFT i możliwościom oraz wyzwaniom, które ze sobą niosą dla świata sztuki.

Podczas pierwszego spotkania zastanowimy się nad możliwościami wdrażania pewnych obszarów sztuki do świata cyfrowego oraz biznesowego, porozmawiamy o ewentualnych obawach i zagrożeniach oraz o przyszłości NFT. Natomiast rozwijając ThinkLab, będziemy mogli myśleć i rozwijać koncepty związane ze sztuką i biznesem, a w konsekwencji - mamy nadzieję na stworzenie miejsca i przestrzeni zrzeszającej i opiniującej różne podmioty, a także projekty.

Spotkanie "NFT - możliwości i wyzwania" odbędzie się 21 kwietnia 2022 (czwartek) w godzinach 17:00 - 19:30 w budynku C4, sala 56 na terenie Poznańskiego Parku Naukowo - Technologicznego ul. Rubież 46, Poznań.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy:
https://rejestracje.ppnt.poznan.pl/.../316-cyfryzacja...

Zobacz ppnt.poznan.pl/cyfryzacja-sztuki-thinklab-nft-mozliwosci-i-wyzwania/