Baner promujący wydarzenie.

Operetkowa lista przebojów - koncert

2022-11-09 ( środa )
Aula UAM (Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza), ul. Henryka Wieniawskiego 1, Poznań

OPERETKOWA LISTA PRZEBOJÓW - to przekrój najpiękniejszych arii, duetów i tercetów z operetek kompozytorów Szkoły Wiedeńskiej, takich jak: J.Strauss, E.Kalman, F.Lehar, C.Zeller, N.Dostal. Podczas tej wyjątkowej Gali Operetkowej usłyszą Państwo przeboje z operetek: Hrabina Marica, Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Księżniczka Cyrkówka, Baron Cygański, Giuditta, Ptasznik z Tyrolu, Clivia czy Cygańska miłość. Przeboje te wykonają dla Państwa młodzi, niezwykle utalentowani artyści, którzy mimo wieku mają już w swoim dorobku poważne osiągnięcia artystyczne na arenie scen Polski i świata.

Promotorem tych wybitnych talentów jest niezaprzeczalna Gwiazda opery i estrady Bogusław Morka, solista Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie, obdarzony pięknym, aksamitnym głosem, a który uważany jest przez znawców sztuki wokalnej za numer jeden wśród tenorów. Przystojny, o urodzie amanta filmowego, wzbudza entuzjazm u widzów i słuchaczy całego świata. Śpiewał z takimi Gwiazdami, jak: Placido Domingo, Luciano Pavarotti, Hasmik Papian, Jose Cura, Bernard Ładysz, Barbara Nieman i wieloma innymi znakomitościami świata opery i estrady. Zdobywca kilku Złotych i Platynowych płyt wydanych z Polskim Radiem Jedynka.

Usłyszą Państwo także znakomitą sopranistkę, wschodzącą gwiazdę scen polskich i świata Renatę Johnson-Wojtowicz. Artystka obdarzona nie tylko urodą ale i piękną barwą głosu. Współpracuje z operami w Polsce i za granicą. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród m. in. Złota maska w kategorii "Spektakl Roku".

TEN WYJĄTKOWY WIECZÓR MUZYCZNY UŚWIETNIĄ RÓWNIEŻ TACY WSPANIALI MŁODZI ARTYŚCI, JAK:

Ewelina Osowska, która należy do czołowych sopranistek młodego pokolenia artystów scen operowych. Swoim temperamentem wokalnym i aktorskim, potrafi zachwycić każdą publiczność. Dlatego taż, nie bez powodu zdobyła Pierwszą Nagrodę dla najlepszego sopranu koloraturowego podczas konkursu im. Ady Sari w Nowym Sączu.

Tenor Sławomir Naborczyk, to jeden z najbardziej utalentowanych artystów młodego pokolenia, zwycięzca kilkunastu konkursów międzynarodowych. Artysta współpracuje z Operą Narodową w Warszawie i Operą Krakowską, gdzie śpiewa czołowe partie tenorowe wzbudzając zachwyt i ogromny aplauz publiczności.

Jakub Milewski, który z zamiłowania komponuje i dyryguje. Piękne, barytonowe brzmienie Jego głosu oczarowuje nie tylko płeć piękną. Jego kreacje sceniczne zawsze są gorąco oklaskiwane.

Charakterystyczne dla koncertów, produkowanych przez Agencję Koncertową "Bel Canto", jest najwyższy kunszt wokalno-aktorski oraz barwność nastrojów muzycznych, dzięki czemu burzą oni stereotypowość muzyki instrumentalnej. Koncerty wyprodukowane przez tą Agencję, zawsze są prawdziwą ucztą muzyczną dla najbardziej wymagającej publiczności.

Bilety w cenach 90-140 zł (w zależności od miejsca).

Bilety dostępne w: