Na zdjęciu Eliza Piotrowska.

Ciocia Jadzia w PRL-u - spotkanie z Elizą Piotrowską

2022-12-15 ( czwartek )
16:30
Księgarnia Z Bajki, os. Przyjaźni 125C

Jadzia zaprasza nas w podróż w przeszłość - do lat swojego dzieciństwa, które przypadło na czasy PRL-u.
Będą egzotyczne opowieści o tym, jak to w sklepach był tylko ocet i musztarda, a po papier toaletowy ustawiały się długie kolejki! O latach gdy nie znano komputerów, ani telefonów komórkowych, a dzieci większość czasu spędzały na podwórkach. O czasach, gdy po ulicach miast krążyły "ogórki". Zapewniamy, że choć to było bardzo dawno temu, wydarzyło się naprawdę!
 Spotkanie z ciocią Jadzią - Autorką będzie tym razem podszyte odrobiną nostalgii, choć - jak zawsze - pełne humoru, dystansu i radości.
Eliza Piotrowska - autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumaczka języka włoskiego i krytyczka sztuki. W wydawnictwie Media Rodzina debiutowała książką "Alfabecik dla dzieci". Później przyszedł czas na takie tytuły jak: "Ortografia, czyli heca, którą wszystkim się zaleca", "A ja nie pozwolę nudzić wam się w szkole!" czy "To miasto nazywa się Rzym". Największą sławę Autorce przyniosła seria o zabawnej, szalonej i nieprzewidywalnej cioci Jadzi. Taka ciocia to marzenie każdego dziecka! Możemy ją mieć tamtego dnia na wyłączność przez godzinę, bo ciocia Jadzia to Eliza Piotrowska!

Wstęp wolny.

opr.sw

Zobacz www.ksiegarniazbajki.pl/