Na grafice plakat wydarzenia.

Wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej "Dzieci Świata"

30.01 – 18.02.2023

Dzieci Świata to kolejna wystawa po Uśmiechu Świata przepełniona różnorodnością kulturową, empatią, wiarą i nadzieją, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Jak pisze autorka w albumie Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej: "Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (...) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami."

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca...

Wystawa fotografii Dzieci Świata Elżbiety Dzikowskiej została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania i UNICEF Polska. 

Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny Mój przyjaciel z dalekiego świata dla dzieci w wieku od lat 6 do 12.  

Więcej informacji

Wstęp wolny.

opr.sw