Błękitna iglica

2009-11-14 ( sobota )
MTP, Poznań

W sobotę, 14 listopada, w dniu obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Iglica będzie podświetlona na niebiesko.

W dniu 14 listopada jest obchodzony Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. W tym dniu już od kilku lat wiele przedsiębiorstw i instytucji na całym świecie (od Opery
w Sydney po warszawski Pałac Kultury i Nauki) podświetla swe budynki i budowle na kolor niebieski, gdyż właśnie ten kolor został przyjęty przez Światową Federację Cukrzycy jako symbol zjednoczenia ludzi dobrej woli na rzecz cukrzycy ("Unite for diabetes"). Podświetlenie budynku w dniu obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą jest wyrazem solidarności z osobami chorymi na cukrzycę i poparcia dla działań instytucji i organizacji, które na całym świecie walczą z tą chorobą społeczną.

W Polsce na cukrzycę choruje półtora miliona osób. Na całym świecie liczbę chorych szacuje się na 143 miliony. Według prognoz WHO w 2025 roku na całym świecie będzie ok. 300 milionów chorych na tę chorobę (źródło PAP).

Iglica - symbol Międzynarodowych Targów Poznańskich - zostaje podświetlona na wniosek Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Poznaniu.