a

Koncert zespołu Dr Misio

2016-11-24 ( czwartek )
19:00
Klub U Bazyla, UWAGA nowa siedziba!, ul. Norwida 18A, Poznań

Kategoria: Muzyka

Dr MISIO, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika - aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski. Jakubik znany jest głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego ("Wesele", "Dom zły").
Nazwę Dr Misio zaczerpnięto przekornie z tekstu "Dr Misio" pisarza, redaktora m.in. działu "Kultura" G. W., wyróżnionego nagrodą Czytelników Literackiej "Nike" - Krzysztofa Vargi o schizoidalnej naturze człowieka.
Oprócz twórczości Krzysztofa Vargi zespół w warstwie literackiej może poszczycić się słowami również zaprzyjaźnionego poety, (wielokrotnie nominowanego do Literackiej Nagrody "Nike", laureata "Paszportu Polityki"), poety i muzyka - Marcina Świetlickiego.
Sam Jakubik (nominowany w kategorii "Człowiek roku 2010" w konkursie "Wdechy" Gazety Wyborczej) mawia na scenie: "w życiu nie spodziewałem się, że będę śpiewał piosenki z Jego tekstem" - Mowa tu o utworze "Ona wie" ze słowami Cypriana K. Norwida!
Dr Misio gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.
W lutym 2013 r., Zespół Dr Misio podpisał swój pierwszy kontrakt płytowy z najwiekszą firmą wydawniczą Universal Music na wydanie debiutanckiego albumu pod nazwą "Młodzi".
W czerwcu 2013 r., Zespół otrzymał nagrodę dziennikarzy w kategorii Trendy podczas festiwalu TopTrendy - Sopot 2013
21 piaździernika 2014 r., z kolei miała miejsce premiera drugiej płyty Zespołu pt. "Pogo"
Dr MISIO występuje w składzie:

  • Arek Jakubik - wokal,
  • Paweł Derentowicz - gitara,
  • Mario Matysek - gitara basowa,
  • Radek Kupis - klawisze,
  • Jan Prościński - perkusja

Bilety w cenie 39/49 zł (pula I / pula II) dostępne w klubie i on-line.

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

_
oprac.LT