plakat

Stabat Mater Dolorosa - koncert

2017-04-11 ( wtorek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Tradycyjne pieśni wielkopostne to arcydzieła nie mające sobie równych pod względem głębi i jakości oddanych emocji. Wielki Post jest czasem głębokiej zadumy. Nad naszym bytem, słabościami, nad naszą przyszłością. To czas próby opanowania swoich złych skłonności i nawrócenia na Prawdziwą Drogę.
Chrystus wołający "Ojcze, jeśli to możliwe, oddal ode mnie ten kielich..." zachęca do modlitwy. Modlitwy o uzdrowienie współczesnego człowieka, o pomoc w odnalezieniu sensu istnienia, o powrót do pokory i gotowości do poświęceń w imię wartości najwyższych i dobra innych ludzi.

Na koncert składają się min. tradycyjne pieśni Wielkopostne jak: "Ludu, mój ludu", "Któryś za nas cierpiał rany", "Ogrodzie oliwny" jak również impresje na temat tytułowego "Stabat Mater" G.B. Pergolesiego oraz "Dobranoc Głowo Święta".

- W naszych opracowaniach dążyliśmy do maksymalnego uwydatnienia mistycznego, pasyjnego i modlitewnego charakteru tych dzieł - tłumaczy Witold Janiak. - Nacisk położyliśmy na umocnienie modalnego charakteru kompozycji przez co ogólny nastrój koncertu zbliża się do średniowiecznego rozumienia męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Prym wiedzie tu głos z fortepianem, dyskretnie tylko wspomagany brzmieniem syntezatorów i dźwięków z komputera. Momenty improwizowane scalają sonorystycznie całość, budując bardzo osobisty, introwertyczny charakter.

Bilety - 25 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/