plakat

Już po raz piąty rozpoczynają się Poznańskie Dni Rodziny. Ponad 350 wydarzeń dedykowanych całym rodzinom czekać będzie na poznaniaków w terminie od 13 maja do 1 czerwca br. Są wśród nich m.in. spektakle, warsztaty artystyczne, seminaria, duże imprezy plenerowe i kameralne spotkania zabawowe.

Dnia 13 maja 2017 r. w godzinach od 15:00 do 18:00 na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania odbędzie się Inauguracja Poznańskich Dni Rodziny "LABA NA WOLNYM". Będzie to międzypokoleniowe wydarzenie, oparte na relaksie, zabawie i odpoczynku. Poznaniacy będą mogli skorzystać z atrakcji zaplanowanych w kilku strefach. W FYRTLU DYLANIA poznańskie rodziny potańczą w konwencji  silent disco. Muzykę serwować będą - najstarszy DJ i najmłodsza DJ-ka w Poznaniu - DJ Aciu (lat 63) i DJ Pola (lat 8) oraz DJ Oshowski. Z myślą o seniorach zaplanowany został specjalny kanał muzyczny, a na deser odbędą się FAJFY.

Nie zabraknie emocji w FYRTLU GZUBA. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w artystycznych działaniach - zrobić własnoręcznie filcowy breloczek lub pod okiem profesjonalnego artysty malarza i grafika (Piotr Myszkowski) nadrukować grafikę na lnianą torbę. Zorganizowany zostanie również rodzinny plac zabaw, w którym zagoszczą dawne gry, znane z dzieciństwa rodziców i dziadków. Dla amatorów doznań kulinarnych przygotowany zostanie FYRTEL SZAMANIA, a w nim kuchnia na rowerach. Ponadto rozdamy uczestnikom jabłka z logo wydarzenia.

Poznańskie Dni Rodziny to setki wydarzeń dedykowanych dzieciom, rodzicom, dziadkom, przyszłym rodzicom, mamom, słowem wszystkim poszukującym wiedzy, porad, okazji do spotkań, zabawy i wspólnej aktywności. Wśród propozycji pojawią się m.in. rodzinne czytania, zajęcia z sensoplastyki, nauka wspólnego gotowania z dziećmi, działania plastyczne dla dzieci i całych rodzin, porady prawne, pedagogiczne, psychologiczne, logopedyczne, a także wiele zajęć dla przyszłych rodziców, w tym treningi, pokazy i warsztaty.

Szczegółowy program Poznańskich Dni Rodziny dostępny jest na stronie internetowej www.poznan.pl/poznanskiednirodziny.

Można również pobrać specjalnie przygotowany informator o wydarzeniach, dostępny m.in. w Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Centrum Inicjatyw Senioralnych i Centrum Informacji Miejskiej.