plakat

Guerilla store & art gallery Roberta Kuty

15.05 – 31.05.2017

W Starym Browarze będzie gościć nietypowy projekt: artystyczno-modowy sklep-galeria sztuki Kuta House Art Store. Robert Kuta jest jednym z absolwentów Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk, zaprojektował także logo do 4. edycji AFF. Guerilla shop będzie można odwiedzić na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru do końca maja. Znajdzie się tu zarówno odzież, w tym charakterystyczne koszulki, oraz grafiki, rysunki i plakaty.

Kuta House Art Store vol. 1. to galeria sztuki, pop-up shop i zarazem instalacja artystyczna. Tymczasowy i mobilny pawilon z jednej strony przypomina archetypiczną bryłę domu, z drugiej wszystkie jego płaszczyzny pokrywają kolaże, rysunki oraz tapety wykonane przez Roberta Kutę. Artysta, znany m.in. z tworzenia nadruków na ubrania, tym razem przeniósł swoje charakterystyczne printy w dużo większą skalę architektoniczną.

W zamierzeniuKuta House Art Store ma być czymś więcej niż tylko wielkogabarytową instalacją artystyczną. W jego wnętrzu, na 8 metrach kwadratowych, zaprezentowane zostaną wybrane pracy artysty: od rysunków, obrazów, poprzez artziny, meble użytkowe, po autorskie projekty ubrań. Kuta House Art Store ma być bowiem połączeniem galerii sztuki z butikiem, z unikatowymi przedmiotami, gdzie każdą z eksponowanych prac będzie można kupić.

Odwiedzenie pawilonu będzie więc doskonałą okazją, by poznać twórczość Roberta Kuty w całej jej różnorodności. Wejście w świat artysty będzie tym ciekawsze, bo faktycznie można przekroczyć jego próg i znaleźć się w inspirującym otoczeniu prac artysty. Przez cały czas funkcjonowania pawilonu Robert Kuta ma być na miejscu - jest więc również szansa na poznanie twórcy osobiście.

Pawilon jest prezentowany na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze. Wybór miejsca jest nieprzypadkowy - to jedyne takie centrum sztuki, mody i handlu w Polsce, w którym łączą się tak różne aktywności, a to wszystko w otoczeniu unikalnej architektury.