Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Global Village - w jeden dzień dookoła świata!

2016-06-12 ( niedziela )
10:00-15:00
Palmiarnia Poznańska, ul. Jana Matejki 18, park Wilsona, Poznań

Cały świat w jednym miejscu i do tego w Poznaniu? To możliwe! Global Village to wydarzenie mające na celu prezentację zagranicznych kultur z najdalszych zakątków świata. Mieszkańcy Poznania będą mogli zapoznać się z tradycjami i kulturą wolontariuszy, pochodzących z 12 krajów świata, w tym Hongkongu, Singapuru, Iranu, Brazylii czy Indii!

Obcokrajowcy nie tylko z chęcią podzielą się niesamowitymi opowieściami o swojej kulturze, ale również opowiedzą o przeżyciach związanych z pobytem w Polsce. Reprezentanci państwa zajmują jedno stanowisko przedstawiające daną narodowość i prezentują zainteresowanym swój kraj, opowiadając w języku angielskim o ciekawostkach na temat swojej ojczyzny, pokazując tradycyjne stroje czy pozwalając posmakować tradycyjnych potraw.

Wolontariusze sprawią, że w ciągu paru godzin przeżyjesz niesamowitą podróż dookoła całego świata! Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, zarówno dorosłych, studentów, jak i młodzieży. Dla rodziców z dziećmi zorganizowany będzie specjalny wielokulturowy kącik dla dzieci.

Organizacja AIESEC działa w celu zwiększania świadomości kulturowej i zrozumienia świata. Wydarzeniem Global Village chce inspirować ludzi do zrozumienia i docenienia różnic między narodowościami i przyczyniać się do szerzenia światowego pokoju. Przyjdź i przeżyj podróż dookoła świata w jeden dzień! Wydarzenie odbywać się będzie na terenie przed Palmiarnią Poznańską.

Zobacz aiesec.com.pl/poznan/newsy/2923-w-jeden-dzien-dookola-swiata-global-village-znow-w-te-niedziele-w-poznaniu